Foto: AFP/Scanpix

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi, Liepājas muzejā skatāmā izstāde "Salvadors Dalī. Sirreālā materializācija" apmeklētājiem tagad būs pieejama līdz 29. augustam.

Kā portālu "Delfi" informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve, līdz šim izstādi apmeklējuši vairāk kā 9000 apmeklētāju.

Izstādes mērķis ir izcelt Dalī īpašo un netradicionālo māksliniecisko valodu, ar kādu viņš cenšas materializēt uzskatus, sajūtas, sapņus un vīzijas. Māksliniekam svarīgi parādīt ne to, ko mēs redzam, bet gan jūtam, domājam, pārdzīvojam, iespējams, pat līdz galam neapzināto.

Savos emocionāli ekspresīvajos un asociatīvajos darbos viņš tiecas atspoguļot procesus cilvēka zemapziņā, absurdās un neloģiskās kombinācijās un situācijās, apvienojot reālistiskus un pilnīgi naturālistiskus motīvus.

Jūlija beigās noslēdzās Eiropas unikālu privātkolekciju festivāls "Vēsture bez robežām". Arī šīs privātkolekciju izstādes piesaistīja lielu skatītāju interesi. Izstādes eksponēšanas laikā no 3. maija līdz 28. jūlijam to apmeklēja ap 15 000 skatītāju.

Šobrīd muzeja speciālisti strādā pie pastāvīgo ekspozīciju iekārtošanas un drīzumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs redzēt vēstures ekspozīcijas. Līdz pastāvīgo ekspozīciju iekārtošanas beigām Liepājas muzejā skatītājiem pieejamas ir trīs privātkolekciju festivāla izstādes.

Līdz novembra beigām muzejā būs Gunāra Rusiņa kolekcija "Latvijas Armijas vēsture formās un regālijās1918. – 1941.". Kolekcijā var apskatīt unikālas Latvijas Armijas vēstures liecības. Skatītāji var iepazīt dažādas karavīru krūšu nozīmes, valsts apbalvojumus, formastērpus un priekšmetus no karavīra ikdienas.Tāpat vēl apskatāma arī kolekcionāra Aleksandra Ņikišina kolekcija "Napoleons un Eiropa"

Līdz augusta beigām muzeja apmeklētājiem ir iespēja baudīt Austrumu krāsas un rakstus greznajā lietuviešu kolekcionāra Edmonda Kelmicka kolekcijā "Austrumu paklāji". Izstādē redzami ar rokām darināti paklāji un ēzeļu somas no Irānas, Afganistānas, Pakistānas u.c. Austrumu valstīm.
Liepājas muzejā skatāma arī mākslinieka Valda Mackara retrospektīva darbu izstāde "Nekā jauna", Latvijas okupācijas muzeja izstāde "Latvijas traģēdija. 1941." un ekspozīcija "Koktēlnieks Miķeļis Pankoks 1894-1983".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!