Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē "Arsenāls" top līdz šim vērienīgākā un apjomīgākā Vācijas mūsdienu vizuālās mākslas izstāde Latvijā, portālam "Delfi" pavēstīja izstādes rīkotāji.
Izstādes kurators Marks Gisborns ir pasaulē pazīstams mākslas kritiķis un starptautisko izstāžu kurators. Laikmetīgās mākslas izstāde "Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts" būs skatāma no šā gada 17. jūnija līdz 21. augustam.
Izstāde, kurā tiks eksponēti 53 dažādu autoru darbi, kopumā 77 mākslas darbi, kas radīti periodā no 1960. gadu beigām līdz mūsdienām, ir tapusi, apkopojot darbus no 45 dažādām kolekcijām – Vācijas izstāžu zālēm un muzejiem, kā arī no vairāku mākslas kolekcionāru privātajām krājumiem Vācijā, Šveicē, ASV un Izraēlā. Izstādes vērienīgumu raksturo ne tikai darbu apjoms, bet arī izvēlēto mākslas darbu vērtība, kas kopumā pārsniedz 100 miljonu eiro.
Mākslas darbi uz Rīgu tiks atvesti jaunnedēļ, kad, piedaloties izstādes kuratoram Markam Gisbornam un LNMM izstādes kuratorei Astrīdai Rogulei ar komandu, tiks sākti izstādes ekspozīcijas iekārtošanas darbi izstāžu zālē "Arsenāls". Izstādes dizaina koncepciju ir veidojis Martins Vizbulis – viens no profesionālākajiem izstāžu iekārtotājiem Latvijā. Viņa uzdevums bija piemērot "Arsenāla" zāles daudzo lielformāta gleznu, fotogrāfiju un zīmējumu izvietošanai, instalāciju un video darbu instalēšanai saskaņā ar izstādes kuratora Marka Gisborna koncepciju – četri savstarpēji saistīti stāsti par vācu mākslas procesiem: Ekspresija, iztēle un subjektivitāte; Vēsture un naratīvs; Abstrakcija un koncepcija; Prezentācija un kritika.
Uz izstādes atklāšanu Rīgā ieradīsies vairāk nekā divdesmit mākslas darbu kolekcionāru, galeriju īpašnieku un muzeju speciālistu grupa no Vācijas, Itālijas un ASV. Izstādes atklāšanā un pirms tam notiekošajā preses konferencē piedalīsies arī vairāki izstādē eksponēto darbu autori, tostarp Sabīne Horniga (Sabine Hornig), Alicja Kvade (Alicja Kwade), Norberts Biskijs (Norbert Bisky), Julians Rozefelts (Julian Rosefeldt) un Kristiane Mēbusa (Christiane Möbus).
Ar šo izstādi tiek iezīmēts jauns posms Latvijas un Vācijas kultūras sakaru dinamikā, jo jūlijā izstādi apmeklēs prof. Monika Gritersa (Monika Grütters) Vācijas kultūras un mediju lietu ministre (Federal Government Commissioner for Culture and the Media Germany), un par to liecina arī lielā ieinteresētība, ko izrādīja Vācijas mākslas muzeji, mākslas galerijas, privātkolekcionāri un paši mākslinieki, kas piekrita piedalīties izstādē ar saviem labākajiem darbiem. Eksponēto mākslas darbu autoru vidū ir tādas personības, kā Georgs Bāzelics (Georg Baselitz), Jozefs Boiss (Joseph Beuys), Andreass Gurskis (Andreas Gursky), Anzelms Kīfers (Anselm Kiefer), Zigmārs Polke (Sigmar Polke), Gerhards Rihters (Gerhard Richter), Villijs Zite (Willi Sitte).