Šā gada 18. augustā tiks atklāta mākslinieku apvienības "Trihars" izstāde "RAM" jeb "Randon Access Memories". Tā ir trešā audiovizuālo mākslinieku apvienības izstāde un norisināsies no 18. augusta līdz 4. septembrim "RIXC" galerijā (11. Novembra krastmala 35). Atklāšana paredzēta pulksten 19:00, atklāšanā notiks arī mākslinieku audiovizuālā performance.
Eksperimentāli audiovizuālā datorgrupa/mākslinieku apvienība "Trihars" šobrīd darbojas ekotehnoloģiju laukā, liekot cilvēkiem apzināties, ka datorvide un vide, tās populārajā nozīmē, nav nemaz tik šķirtas. Izstādē "RAM" "Trihars" piedāvā darbus, kas aktualizē kādu pēc mākslinieku domām būtisku problēmu – datu glabāšanas paradumus, mākslīgā intelekta un cilvēka attiecības, kā arī nākotnes risinājumus meža ekobalansam. Katrs darbs ietver atmiņu tēmu – bijušu vai mehāniski radītu. Izstāde ir aktuāla kā nepieredzējušam skatītājam, tā arī cilvēkiem, kas orientējas mediju mākslā. Izstādē apskatāmie darbi rosinās uz pārdomām par attiecībām ar tehnoloģijām, uzsvaru liekot uz datu glabāšanu un drošību. Zinātājiem katrs izstādes darbs ir jauns iemesls diskusijām par jauno mediju mākslu un tās skartajiem problēmlaukiem.
Riharda Vītola darbs "Woodpecker" pēta komunikāciju, kas mežā norisinās starp putniem, kokiem un insektiem. Izstādē mākslinieks apskata vai dažas no putnu sugām ir iespējams aizvietot ar mākslīgajām, tādējādi saglabājot dabisko balansu mežā, pat ja putni nākotnē iznīks. Darbs ir balstīts zinātniskos rakstos, kas aplūko augus, kuri pārtiek no insektiem, putnu sugu izzušanu, kā arī to ietekmi uz insektu populāciju un mežu.