LMA atklās izstādi '9 galvas. Mākslinieks rektora amatā'
Foto: Publicitātes foto. Vilhelms Purvītis
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā no 2. līdz 22. februārim būs skatāma izstāde "9 galvas. Mākslinieks rektora amatā". Izstāde sniegs iespēju vienkopus apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru – Vilhelma Purvīša, Jāņa Kugas, Oto Skulmes, Leo Svempa, Edgara Iltnera, Valda Dišlera, Induļa Zariņa, Jāņa Andra Oša un Alekseja Naumova – nozīmīgāko daiļrades posmu darbus un viņu ieguldījumu LMA attīstībā, portālu "Delfi" informēja LMA pārstāve Linda Indriksone.

Izstāde ir stāsts par Latvijas Mākslas akadēmijas rektoriem, kuri ir ne vien ietekmējuši kopējo Latvijas mākslas attīstību, bet jau no pašiem akadēmijas pirmsākumiem strādājuši pie latviešu nacionālās mākslas skolas izveides un saglabāšanas, jauno talantu kopšanas un savu zināšanu nodošanas nākamajām paaudzēm.

Izstādes sagatavošanas procesā būtiska loma atvēlēta pētnieciskajam darbam. Latvijas Mākslas akadēmija tika iecerēta un veidota laikā, kad nācija apzinājās savas valsts nepieciešamību un sabiedrībā izkristalizējās viedoklis par nacionālās mākslas skolas, mākslas izglītības un radošās domāšanas nozīmi tautas izaugsmē. Akadēmijas dibinātājs un pirmais rektors bija izcilais latviešu gleznotājs Vilhelms Purvītis, un tā oficiāli ar Ministru kabineta rīkojumu dibināta 1919. gada 20. augustā, taču studiju darbs tika uzsākts 1921. gada 12. oktobrī. Latvijas valsts jau sākotnēji ar Latvijas Mākslas akadēmiju saistīja lielas cerības, tai bija jāapliecina nācijas briedums un tiesības patstāvīgi lemt savu un savas valsts likteni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!