Ar laikmetīgās mākslas izstādi atklās Latvijas simtgades pirmo notikumu Francijā
Foto: Attēls no Andreja Strokina darba izstādei

Sestdien, 13. janvārī, Parīzē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs atklās pirmo laikmetīgās mākslas cikla "Pārnēsājamās ainavas" izstādi, kas pievēršas trimdas mākslas procesu izpētei, portālu "Delfi" informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Marta Krivade.

Izstādē piedalās Latvijas un ārvalstu mākslinieki (-)auteur, Mersedesa Azpilicueta (Mercedes Azpilicueta), Ieva Balode, Jaīrs Barelli (Yaïr Barelli), Ieva Epnere, Barbara Gaile, Daiga Grantiņa, Mirjama Lefkovica (Myriam Lefkowitz), Metū Pereta (Mai-Thu Perret) un Andrejs Strokins.

Latvijas valsts simtgades programmas izstāde izgaismo līdz šim vēsturē nenovērtētu neparastu Latvijas trimdas 20. gadsimta personību – dejotāju un publicisti Aiju Bertrāni. Viņa kopā ar vīru, amerikāņu dejotāju un mākslinieku Raimondu Dunkanu (slavenās dejotājas Izadoras Dunkanes brāli), no 1920. līdz 1970. gadiem Parīzē vadīja alternatīvas izglītības telpu un komūnu "Akademia". Sapludinot kopā kapitālisma kritikā sakņotas idejas, vēlmi ikdienā izdzīvot Seno Grieķiju un Latvijai raksturīgo "dabisko" dzīvesveidu, "Akadēmijā" varēja apgūt dejas, mākslas un amatniecības kursus, tai bija sava galerija un izdevniecība un tur notika teātra un dejas iestudējumi. "Akademia" bija 20. gadsimta Parīzē ne tikai mākslinieciski un ideoloģiski jauns strāvojums, bet arī saikne ar Latvijas trimdas kopienu Parīzē – uz brīdi tās ēkā pat norisinājās Latvijas vēstniecības rīkotie pasākumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!