Foto: Janis Rozentāls "Gulbju jaunavas"
Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā turpmāko pusgadu nebūs aplūkojami daudzi Latvijas mākslas klasiķu darbi. Izmaiņas ekspozīcijā saistītas ar Latvijas valsts simtgadei veltīto izstādi Orsē muzejā Parīzē "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs". Tāpat muzejs saņēmis Taubes ģimenes dāvinājumu par godu Latvijas simtgadei – divas vecmeistara Jaņa Rozentāla gleznas, kuras tagad papildinājušas LNMM krājumu, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

"Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs" ("Âmes sauvages. Le symbolisme dans les pays baltes"; 10.04.–15.07.2018.) Orsē muzejā tiks atklāta 8. aprīlī. Izstāde top kā vērienīgs visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojekts un viens no lielākajiem Latvijas valsts simtgades notikumiem ārvalstīs. Franču skatītājiem un daudziem tūkstošiem tūristu būs iespēja ne tikai labāk iepazīt Latvijas un pārējo Baltijas valstu mākslu, bet arī apmeklēt mūzikas pasākumus, diskusijas, zinātnisko konferenci un lekcijas, kuras šajā "Baltijas pavasarī" norisināsies Parīzē.

Gatavojoties plašajai starptautiskajai izstādei, LNMM daļēji mainījis pastāvīgo ekspozīciju "Latvijas māksla. 1900–1915". No divām zālēm, kurās Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Johana Valtera un viņu laikabiedru darbos atklājas nacionālā romantisma, jūgendstila un simbolisma attīstības process 20. gadsimta sākuma Latvijas mākslā, uz Orsē muzeju ceļos trīs skulptūras un 14 gleznas. Starp tām ir tādas Latvijas mākslas vēstures ikonas kā Vilhelma Purvīša "Pavasara ūdeņi (Maestoso)" (ap 1910), Jaņa Rozentāla "Arkādija" (ap 1910) un "Princese ar pērtiķi" (1913), Rūdolfa Pērles "Saule" (1916) un citi glezniecības, grafikas un tēlniecības darbi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!