Foto: Rasa Šmite un Raitis Šmits. Biotricity. Purva Radio. MIT Teorētiskās fizikas centrā, 2018. Foto: Rasa Šmite
16. Venēcijas arhitektūras biennāles programmā ar latviešu mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita jauno mākslas darbu "Biotricity. Purva radio laboratorija" un starptautisku simpoziju "Purva radio" tiek atklāta "Purva skola" – Lietuvas nacionālā ekspozīcija, kas tapusi sadarbībā ar Masačūsetas Tehnoloģiju institūtu (MIT), portālu "Delfi" informē mākslinieku pārstāvji.

Kuratori Ģediminas Urbonas un Nomeda Urboniene sadarbībā ar MIT Bostona, ASV, ir izstrādājuši koncepciju "Purva skolai", kas darbosies kā mainīga, elastīga, atvērta struktūra. Kuratori iztēlojas purvu kā dzīvu organismu, kurā sociālo, politisko un kultūras faktoru definētās robežas kļūst porainas un caurlaidīga. Purvs ir patstāvīga ekosistēma, kurā veidojas dažādi savienojumi un noplūdes, neatkarīgi no modernās sabiedrības infrastruktūras. Izmantojot mākslinieciskas intervences un atvērtas arhitektoniskas formas, "Purva skola" tiek veidota kā vide, kas mācās pielāgoties mainīgajām apkārtējās vides prasībām. "Purva skolā" līdz pat 26. novembrim kopumā piedalīsies ap 60 dalībnieku - gan starptautiski atzīti, gan vēl tikai topošie jaunie mākslinieki, arhitekti, dizaineri un zinātnieki, kas vadīs radošās darbnīcas, izstādīs mākslas darbus, piedalīsies performancēs un koncertos, lasīs lekcijas un organizēs diskusijas, iesaistot biennāles apmeklētājus.

Lietuvas paviljona "Purva skolas" plašā starptautiskā programma Venēcijas Arhitektūras biennālē ietvers vairākas tematiskās radošās darbnīcas, no kurām pirmā ir atklāšanas programma – "Purva radio", kas notiek no 23. līdz 27. maijam, mākslas centrā "Giardino Bianco" (adrese: via Garibaldi, Castello 1814), Venēcijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!