Rietumeiropiešu tīksmināšanās par 'eksotiskajiem Austrumiem'. Atskats uz Pasaules fotogrāfijas konkursu
Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Pagājušonedēļ tika paziņoti 12. starptautiskā fotokonkursa "Sony World Photography Awards" uzvarētāji, kurā kopumā četrās galvenajās kategorijās – profesionālajā, atvērtajā, studentu un jaunatnes – šogad iesniegts rekordliels darbu skaits, proti, vairāk nekā 327 tūkstoši fotogrāfiju no 195 valstīm.

Iesūtīto fotogrāfiju ir tik daudz, ka tās mierīgi varētu likt kopā slaidšovā un skatīties līdz pat nākamā gada konkursam. Arhitektūra, kultūra, ainava, daba, portreti, māksla, reportāža, fotogrāfu meistarība un jauno tehnoloģiju pavērtās iespējas – viss labums vienkopus! Iespaidīgi un iedvesmojoši, nenoliedzami, taču diemžēl mazliet apbēdina žūrijas izvēle profesionālajā kategorijā.

Lielākoties godināti darbi, kuru galvenā vērtība ir pavadošajā aprakstā, nevis pašā fotogrāfijā. Dominē sociāli un politiski ļoti sāpīgas tēmas – slimības, pašnāvības, rasisms, dažāda veida diskriminācija. Protams, ka par to visu ir jārunā un jārisina, taču vai tiešām fotogrāfiju konkurss, kur galvenais tomēr ir estētisks baudījums un pārdzīvojums, ko radījusi augsta profesionalitāte apvienojumā ar māksliniecisko vērtību, ir īstā vieta, kur to darīt?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!