Izstādē māksliniece spēlējas ar jaunām tehnoloģijām – ar mākslas palīdzību rodot citu skatījumu uz lietām un vietām to simbiozē,– lai mēs visi iegūtu papildu pozitīvo enerģiju un prieku.
"Izstādē skatāmas gleznas ar dzintaru, emaljas gleznas un rotas. Šī izstāde būtiski atšķiras no visām manām iepriekšējām izstādēm, jo lielākā daļa darbu ir radīti pilnīgi jaunā tehnikā – gleznās dominē dzintars un grafīts. Ļoti svarīga nozīme ir faktūrām, kuras iegūtas, daudzkārtīgi klājot un slīpējot gleznu virsmu. Saule zemē koku izaudzē, saule koka sveķus izkausē, ūdens dzintaru izauklē vairāk nekā 30 miljonu gadu garumā, tas radies no sveķu sarunas ar sauli, sāli, koku un ūdeni. Un tikai tad nāk mākslinieks... ," par savu izstādi stāsta māksliniece Dina Dubiņa.
"Nav konkrētas definīcijas, kas ir prieks, bet visi zina, ka prieks dod pozitīvu enerģiju un emocijas, kuras mūsu dzīvi padara krāsaināku, tas nav ne sverams kilogramos, ne mērāms metros, tomēr bez tā cilvēks nespēj pilnvērtīgi dzīvot. Dzintars palīdz atjaunot biolauku, vairo labklājību un svētību. Mans mērķis ar šo izstādi ir panākt, lai prieks vairo prieku un labklājību!" atklāj māksliniece.
Māksliniece Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Igaunijas Mākslas akadēmijas metālmākslas katedru, iegūstot maģistra grādu. Izstādēs piedalās kopš 1975. gada.
Piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV un citās valstīs. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1983. gada. Māksliniecei bijušas vairāk nekā 40 personālizstādes, nozīmīgākās – galerijā "Daugava", "Rīgas galerijā", galerijā "Putti", Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Turaidas muzejrezervātā, Grācā (Austrija), Štūrē (Vācija). Darbi atrodas Latvijas un Krievijas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē. Vispasaules rotu izstādēs "Jabloņeca 77" un "Jabloņeca 83" (Čehija) apbalvota ar Goda diplomiem. Siguldas novada pašvaldības "Gada balvas kultūrā 2018" laureāte.
Izstāde Kultūras centrā "Siguldas devons" būs aplūkojama līdz 2019. gada 31. decembrim. Atklāšana sestdien, 23. novembrī pulksten 18.00, tikšanās ar mākslinieci "Emaljas stāstos" trešdien, 11.decembrī, pulksten 18.00.