Piektdien, 13.decembrī, pulksten 17.00, RIXC galerijā, Lenču ielā 2, norisināsies Gustava Locika izstādes "Metadatu references" (Reference Metadata) atklāšana, portālu "Delfi" informē galerijas pārstāvji.
Izstādē Gustavs Lociks apskata mākslīgā intelekta un informācijas pārplūsmes tiešo un netiešo ietekmi uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Izstādē būs apskatāmas mākslinieka radītas vizuālas grafiskas kolāžas, kuru veidošanā tika pielietotas vairākas klasiskas digitālās apstrādes un veidošanas tehnikas un mākslīgā intelekta ģeneratīvās iespējas, kā arī klausāma skaņas instalācija, kurā mākslīgais intelekts ģenerē skaņu no dažādām radio pārraidēm.
Gustavs Lociks ir jauno mediju mākslinieks, kas interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Izstādē "Metadatu references" tiks apskatīta mākslīgā intelekta un informācijas pārplūsmes tiešā un netiešā ietekme uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Kā mākslīgais intelekts redz taustāmo pasauli un kā taustāmā pasaule reaģē atpakaļ?
"Mākslīgais intelekts pēdējos gados attīstās lielā ātrumā. Tas ar vien plašāk un aktīvāk tiek pielietots visdažādākajos veidos internetā un pat ikdienišķās tehnoloģijās, sākot no vietnes Youtube video rekomendācijām, līdz pat pašbraucošajām "Tesla" (un citu firmu) automašīnām. Mākslīgais intelekts šādās situācijās tiek visbiežāk pozicionēts savā ziņā kā palīgs, kā algoritmisks darba automatizētājs, kas, netraucējot lietotāju, strādā fonā. Taču, kaut arī šķietami tas funkcionē ļoti labi, lielākoties tā darbība parastam cilvēkam ir diezgan neskaidra - ne tikai strādāšanas ziņā, bet arī to funkcionalitātes tiešo nolūku ziņā," raksta izstādes veidotāji.
Gustavs Lociks (1996) ir Liepājā bāzējies jauno mediju mākslinieks, kurš ir absolvējis jauno mediju mākslas studiju programmu Liepājas Universitātē un interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. Savu darbu tapšanā bieži izmanto dažādus programmatūras rīkus, lai veidotu abstraktas faktūras un digitālas ainavas. Šobrīd savu darbu veidošanas processos viņš ir pievērsies mākslīgā intelekta neironu tīklu (angliski - Artificial neural network, jeb ANN) iespēju pētniecībai radošajā nozarē.
Izstādes "Metadatu references" atklāšana – 13. decembrī pulksten 17.00, RIXC galerijā, Lenču ielā 2. Izstāde apskatāma – līdz 2020. gada 1. februārim. Izstādes apmeklējums bez maksas.