Turpinot iepazīstināt ar "Purvīša balvas 2021" neatkarīgo ekspertu darba grupas pārstāvjiem, piedāvājam sarunu ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratori un izstāžu zāles "Arsenāls" Radošās darbnīcas vadītāju Līnu Birzaku-Priekuli – par Latvijas laikmetīgo mākslu, kuratora darbu un mākslas kritiku.

Līna Birzaka-Priekule izstāžu zālē "Arsenāls" par kuratori strādā kopš 2016. gada. Viņa stāsta, ka vēsturiski kuratori bijuši cilvēki, kas rūpējas par kolekcijām, taču mūsdienās šīs profesijas pārstāvju pienākumi esot krietni plašāki – programmu veidošana, darbu atlase, darbs ar mākslinieku un arī mākslas vēstures papildināšana.

Taujāta par pēdējo gadu tendencēm Latvijas laikmetīgajā mākslā, eksperte kā pirmo min feminisma tēmas mākslā. Šai tendencei viņa pieskaita arī Ievas Kraules-Kūnas personālizstādi "Hot Babas", kura "Arsenāla" Radošajā darbnīcā bija apskatāma intervijas laikā. Izstāde veltīta mītiskā sievietes-raganas tēla izpētei, un Birzaka-Priekule pie tās strādājusi kā kuratore. Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādē "Academia", kas izstāžu zālē "Arsenāls" norisinājās pagājušā gada rudenī, viņa jauno mākslinieku darbos ievērojusi tēmas, kas saistītas ar patērētāju sabiedrības kritiku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!