Kā "Delfi" informēja izstādes veidotāji, autore sniedz savu skatījumu, kā simbolisms, mīts, teika, latvju Dainas un jūgendstila arhitektūra var iedvesmot radošai domāšanai un mākslinieciskai jaunradei mūsdienās. Izstādē aplūkojami 27 tušas un krāsu zīmējumi ar skulpturāliem reljefiem.
Mākslas darbu tapšanas procesā autore veikusi tautasdziesmu atlasi, sakārtošanu pēc tajās tēlotajiem rituāliem un metaforām, tekstu analīzi, meklējot ietvertās tēmas, kā arī meklējot kopsakarības ar Rīgas jūgendstila ēku fasāžu arhitektoniskajiem komponentiem. Radušās idejas pārceltas mākslā.
Ierosmi izstādi autore guva 2013. un 2014. gadā, kad piedalījās radošajās nometnēs un izstādēs Latvijā, organizējusi gan ekskursiju pa Rīgu, gan paneļdiskusiju un iepazinusi izcilo jūgendstila arhitektūru, kā arī Latvijas bagāto mākslas, mūzikas un valodas tradīciju dziļumu.
Debora Lagrasa (Deborah La Grasse) ir dzimusi Geinsvilā, Floridas štatā ASV, un ieguvusi mākslas bakalaura grādu zīmēšanā un gleznošanā Floridas Universitātē, bet mākslas un tēlniecības maģistra grādu Illinoisas Universitātē. Viņa pasniedz tēlniecību un arhitektūras dizainu vairāk kā 30 gadu, Lagrasas darbi bijuši pārstāvēti izstādēs un kolekcijās gan pašas valstī, gan ārzemēs. Viņas interese par kultūru dialoga veidošanu aizvedusi viņu kā pasniedzēju uz citām universitātēm, ļāvusi kā organizatorei iesaistīties semināru un konferenču rīkošanā, kā arī piedalīties mākslinieku kopprojektos Latvijā, Bosnijā un Hercegovinā, Peru, Indijā un Apvienotajā karalistē.
Tikšanās ar latviešu tautasdziesmām jaunā skatījumā ir simboliska dāvana Dainu tēva – Krišjāņa Barona 185. jubilejā šoruden. Pēc izstādes muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" 2020. gada novembrī autores vēlme ir piedāvāt darbus mākslas cienītajiem Latvijā un iegūtos līdzekļus novirzīt labdarības organizācijai, kura pārstāv mūsdienu karavīru ģimeņu vajadzības un intereses.
Izstādes atklāšana notiks tiešsaistē 13. augustā pulksten 17.00 muzeja Facebook profilā.