Šajā izstādē Ievas Carukas stāsts ir par sievieti kā Austrumeiropas ģenētiskā koda nesēju. Mūsdienās sievietes lielā loma – būt mātei, sievai – zaudē aktualitāti. Mākslinieces varones, tāpat kā teiksmainais putns Fēnikss, sarūk pelnos savā nepiepildītajā seksualitātē, lai atdzimtu jaunā tēlā, jaunās Dievietēs. Šīs sajūtas māksliniece izpauž dejas tēmā, kur jutekliskums pārplūst sievietes un vīrieša dialogā. Deja ir arī kritiena un lidojuma simbols, no kā sastāv pati dzīve.
Izstādē būs skatāmi ne tikai Ievas Carukas darbi, kas tapuši mākslinieces studijā, bet arī apjomīgs sienas gleznojums, ko viņa radīs īpaši izstādei Rotko centrā.
"Savus lielos pasaules stāstus es rakstu ar līnijām, krāsu kontrastiem un kolāžām. Kad emocijas sit augstu vilni, izdomāju sev spēli, kur esmu režisors un tēlnieks. Stāvot pretī melni krāsotam audeklam, ar balto krāsu uz otas izskaldu visu lieko no melnā. Tas ir aizraujošs process. Tieši melnais un baltais palīdz saskatīt pasaulē ko svarīgu – to, ko nesaredzam sadzīves raibajā burzmā," tā par saviem darbiem saka pati māksliniece Ieva Caruka.
Izstāde tiks atklāta mūzikas un mākslas festivāla "Daugavpils ReStart" pasākumu programmā. Izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā apmeklētājiem skatāma no 11. septembra līdz 25. oktobrim.
Kā informē izstādes veidotāji, Ieva Caruka ir māksliniece un pedagoģe, Latvijas Mākslinieku savienības biedre, biedrības "Mārupes radošā laboratorija" valdes locekle. Studējusi Ļvovas (Ukraina) Poligrāfiskā institūta Grāmatu grafikas nodaļā un beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu.
Kopš 1988. gada piedalījusies vairāk nekā 87 mākslas izstādēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Šveicē, Azerbaidžānā, Vācijā, Albānijā, Indijā, Beļģijā, Spānijā, Nīderlandē, Bulgārijā un Austrālijā, no kurām 40 ir bijušas mākslinieces personālizstādes. Piedalījusies 16 starptautiskos mākslas plenēros un simpozijos. Mākslinieces darbi atrodami publiskās mākslas kolekcijās Latvijā, Beļģijā, Ukrainā, Albānijā, ka arī privātkolekcijās Eiropā, Austrālijā un ASV.