Kā "Delfi" informē muzeja pārstāvji, projekts akcentē sadarbības aspektu mākslas darbu radīšanā un realizēšanā, kas īpaši aktuāls kļuvis pandēmijas laikā.
Stikls kā materiāls lieliski iederas laikmetīgos mākslas darbos, paužot sabiedrībā jūtīgus un svarīgus jautājumus. Sadarbojoties ar citu nozaru profesionāļiem – zinātniekiem, antropologiem, komponistiem, vēsturniekiem, fotogrāfiem, tradicionālās mākslas meistariem un pat ekstrēmā sporta pārstāvjiem, 12 starptautiski nozīmīgi stikla mākslinieki no ASV, Japānas, Indijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas apvienojās kopējā redzējumā.
Eksponētie mākslas darbi reflektē par sociālo un privāto telpu, aizejošās kultūras liecībām modernajā pasaulē, komunikācijas un cilvēku mijiedarbības nozīmi. Piemēram, Anna Nūrberga (Anna Norberg, Zviedrija) aktualizē Gotlandes un Latvijas karavīru attiecības Otrā pasaules kara laikā, Džins Hongō (Jin Hongo, Japāna) sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem izaicina pārdomāt brīvības robežas. Savukārt stikla māksliniece Inguna Audere no Latvijas un ASV mākslinieks Maikls Rodžers (Michael Rogers) piedāvā izprast savstarpējās komunikācijas vērtību, uzsverot, ka nav nekā sarežģītāka par sarunu, kurā iesaistās cilvēki ar dažādu uztveri.
Izstādes norise tiek organizēta projekta "Imagining Sustainable Glass Network Europe" (ISGNE) ietvaros sadarbībā ar "NorthLands Creative" (Lielbritānija), "Berlin Gals" (Vācija), Nacionālo mākslas un dizaina universitāti (National College of Art and Design, Īrija), SIA "Stikla māja" (Latvija).
Izstādes mākslinieki un viņu sadarbības partneri:
Dienvidkoreja / ASV: Bohjons Juns (Bohyun Yoon, Dienvidkoreja) sadarbībā ar Emīliju Kulveri (Emily Culver, ASV)
Igaunija: Mārja Mēmetsa (Maarja Maemets) sadarbībā ar Raitu Lohmusu (Rait Lohmus)
Indija: Andžali Šrinivasana (Anjali Srinivasan) sadarbībā ar Indijas amatniekiem
Japāna: Džins Hongō (Jin Hongo) sadarbībā ar Tomsumi, Šino Jamasaki (Shino Yamasaki), Takudži Itō (Takuji Itō), Uģi Nasteviču, Eviju Skuķi, Armandu Skuķi, Dārtu Paldiņu (Latvija)
Japāna: Rui Sasaki (Rui Sasaki) sadarbībā ar izstādes apmeklētājiem
Ķīna: Soudzja Džans (Suojia Zhang) sadarbībā ar Ernestu Vītiņu (Latvija)
Latvija: Kārlis Bogustovs sadarbībā ar Artūru Pavlovu, Edvardu Gabarajevu, Rūdolfu Henčelu, Dimitriju Čļenovu, Madaru Apsi, Rūdolfu Rorbahu, Frici Štrausu, Artūru Nesauli, Niklāvu Vētru, Linardu Vīksniņu, Kasparu Gobiņu
Latvija: Anna Varnase sadarbībā ar Annu uderi
Latvija / ASV: Inguna Audere un Maikls Rodžers (Michael Rogers) sadarbībā ar Māru Bindi
Lietuva: Jūlija Pocūte (Julia Pociute) sadarbībā ar Rīti Mažuli (Rytis Mažulis), Ernestu Lilousu (Ernestas Lylous), Evelīnu Januškaiti (Evelina Januškaitė)
Zviedrija: Anna Nūrberga (Anna Norberg) sadarbībā ar draugiem un Gotlandes iedzīvotājiem, Kara hospitāļa muzeju Lērbū (Lärbro Krigssjukhus museum), Aizsardzības muzeju Gotlandē (Gotlands Försvarsmuseum), Arhīva centru Visbijā (Landsarkivet i Visby), Dāvida Holmerta arhīvu (David Holmert), Čellu Gardelīnu (Kjell Gardelin), Kristeru Hafdellu (Krister Hafdell), Jūnasu Obergu (Jonas Åberg)
Izstādes kuratori ir: Vita Birzaka, LNMM / Mākslas muzeja "Rīgas birža" izstāžu kuratore, Dr. oec. Ieva Zemīte Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgās maģistra programmas "Radošās industrijas un izaugsmes menedžments" direktore, "Glass Point" studijas līdzīpašniece, SIA "Stikla māja" valdes locekle, Dr. art. Inguna Audere, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Stikla mākslas apakšnozares profesore, biedrības "IRMA Collaborative" direktore, Prof. emeritus Maikls Rodžers (Michael Rogers), Ročesteras Tehnoloģiju institūts (Rochester Institute of Technology), biedrības "IRMA Collaborative" valdes loceklis
Jau ziņots, ka saskaņā ar valdības 2021. gada 1. jūnija lēmumu durvis individuāliem apmeklējumiem pakāpeniski ver Latvijas Nacionālā mākslas muzejs (LNMM) un tā struktūrvienības – LNMM galvenā ēka, Mākslas muzejs Rīgas birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī ekspozīcija Muzeju krātuvē "Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi".
LNMM atgādina, ka apmeklētāju un darbinieku drošība ir prioritāte. Saistībā ar Covid-19 radīto situāciju pasaulē un Latvijā joprojām ikviens tiek aicināts būt atbildīgs un ievērot piesardzības pasākumus, kas ieviesti atbilstoši Kultūras ministrijas izstrādātajām epidemioloģiski drošas darbības vadlīnijām.