Kā raksta kuratore, Pāvilostā aplūkojamā Salmaņa vairāku dimensiju mākslas instalācija liek uzdot vairākus, pēc būtības loģiskus jautājumus, kuri sākotnēji varētu šķist pat pārāk naivi. Piemēram, ko simbolizē konkrētais objekts? Vai tiešām iespējams, ka tik ilgi tas palika nepamanīts? Ja jau tas palika nepamanīts, kā iespējams noteikt skulptūras mijiedarbību ar apkārtējo vidi?
Autors par darbu saka: "Reiz es uztaisīju nelegālu publisko skulptūru Omahas centrā ASV. Tā bija iecerēta kā tipiska Rietumu kultūras zīme – sarkans, ģeometriski abstrakts veidojums, kas atrodams katrā pilsētā un kam neviens nepievērš uzmanību. Tiktāl izdevās lieliski, pat zemes īpašnieks to ievēroja un lika novākt tikai pēc krietna mēneša. Pa to laiku es ik vakaru novēroju skulptūru, jo gribējās redzēt, ko tā dara, kad apkārt neviena nav."
"Darba atšķirīgās dimensijas atklājas tieši caur šiem jautājumiem, kuri piedāvā dažādus skatījumus, skatīšanās iespējas un uzskatus. Māksla ir "vieta" diskusijām, jo tā neparedz tikai vienu pareizo atbildi, tādēļ skulptūras nelegāla novietošana publiskā telpā, šajā gadījumā, nevēsta par mākslinieku kā robežpārkāpēju, kurš uzdrošinājies izaicināt skatītāja sajūtas," raksta Petre.
Savukārt pie rezidences ēkas ziemeļu fasādes apskatāms Katjas Novitskovas (Katja Novitskova) un Karēma Lofti (Kareem Lotfy) sadarbībā tapušais mākslas darbs ar nosaukumu "forever", uz kura redzams spilgts uzraksts un melnbalts attēls ar hiēnām. Savā ekspozīcijas vietā Pāvilostā darbs burtiski "izlien no krūmiem" un pat skaidrā dienas laikā skatītāja vizuālo uztveri fokusē caur iedomātām nakts redzamības brillēm.
Katja Novitskova ir Amsterdamā un Berlīnē dzīvojoša igauņu māksliniece. Viņas radošā darbība ietver ekoloģijas un attēlu ražošanas pētniecību, jautājumos kas saistās ar planētas un cilvēces ilgtspēju. Savukārt Karēms Lofti ir Amsterdamā dzīvojošs, Kairā dzimis mākslinieks un mūziķis. Viņš pamatā darbojas abstraktas grafikas žanrā, atsaucoties uz arābu ielu kultūru.
Abu izstāžu norisi nodrošina "VV Foundation".
Petre arī atgādina, ka līdz 2021. gada decembrim "PAiR" galerijā norisināsies piecas izstādes, kurās atspoguļota plašā "VV Foundation" mākslas kolekcija.
"PAiR" rezidences galerijā atrodas vēsturiskā koka ēkā, Ē. Šneidera laukumā 11, Pāvilostā. Tā celta 1901. gadā un tikusi pilnībā atrestaurēta 2021. gadā. "PAiR" rezidence Pāvilostā ir starptautiska un starpdisciplināra vieta radošiem cilvēkiem – māksliniekiem un citiem profesionāļiem -, kurā tiek nodrošināts laiks, telpa un citi resursi pētniecībai, eksperimentēšanai un profesionālai attīstībai. Rezidences mērķis ir veicināt dažādu jaunu, pasaules izpētē un refleksijās balstītu mākslas formu rašanos, pulcējot dažādu jomu speciālistus un veicinot starpkultūru sadarbību, starpdisciplināras zināšanas un tādu mākslas pētījumu popularizēšanu, kas saistīti ar konkrētu atrašanās vietu.