Šo piektdien, 1. oktobrī plkst. 18.00 norisināsies Berlīnē dzīvojošā mākslinieka Daniela Hengsta (Daniel Hengst) virtuālās realitātes izstādes “Ziedošā mīlestība” atklāšana RIXC galerijā, Lenču ielā 2. Izstādē ikviens aicināts ielūkoties virtuālā purvā, kurā aug visdažādākie augi un izjust tos īpašā sensitīvi.
Izstādes “Ziedošā mīlestība” norises laikā RIXC galerija kļūst par asociatīvu siltumnīcu, kuru piepilda rozā gaisma. Apmeklētāji aicināti pieredzēt virtuālo purvu, saredzēt turpat augošos augus, kā arī to veidotos zvaigznājus. Nedraudzīgā nevērība pret skatītāja virtuālo ķermeni liek pārtapt viņa pieredzei par bezķermenisku skatienu. Tā ir virtuāla daba, kuru mums, iespējams, būs nepieciešams pieredzēt šādā veidā, lai pamazām atvadītos no šo augu dabiskās dzīves vietas.
Mākslinieks radījis virtuāli imersīvu vidi, kurā augu attēli tiek parādīti sievietes elpas ritmā. Tad mēs ieraugām bildi ar augu tā orģinālajā atrašanās vietā. Skatiens koncentrējas uz šo augu morfoloģiju. Lēnām skatītājs tiek pārvietots cauri virtuālajai videi un pēc minūtes gaisma pārtop par reāla izskata dienasgaismu.
Nedraudzīgā nevērība pret skatītaja virtuālo ķermeni, kā arī turpmākas mijiedarbības neesamība ar pasauli, liek pārtapt viņa pieredzei par bezķermenisku skatienu. Klātbūtne prombūtnē. Tuvība bez pieskāriena. Tā ir virtuāla daba, kuru mums iespējams būs nepieciešams pieredzēt šādā veidā, lai pamazām atvadītos no šo augu dabiskās dzīves vietas – mūsu kaislīgās mīlestības vārda pret tiem. Darbs ir ģeneratīvs, un apmeklētājs to var aplūkot tik ilgi cik vēlas.
VR darbs “Ziedošā mīlestība” tapis RIXC / EMAP / EMARE Mediju mākslas rezidencē, kas tiek izstādīts RIXC Mākslas un zinātnes festivāla “PostSenosrium” ietvaros.
Daniels Hengsts (1981, Leipciga, Vācija) ir jauno mediju mākslinieks no Berlīnes, kura mākslas darbi parasti tiek radīti performanču mākslas kontekstā. Kopš 2015. gada viņš veido mākslas darbus virtuālajā realitātē, kā arī video un skaņas instalācijas, skaņas performances, mākslas pētniecības projektus un projektus tīmeklī. Viņa darbos tiek apskatīts tehnoloģiju potenciāls mainīt sabiedrību, ņemot vērā arī tās būtnes, kas nav cilvēki.