Kā "Delfi" informē LMS pārstāvis Igors Dobičins, LMS tradīcija, rīkot ikgadējās "Rudens" izstādes, turpinās. Šoreiz izstādes ierosmei, kā ekspozīcijas koncepcija, ir LMS prezidenta Dobičina vērojums uz šī brīža situāciju mākslā: "Situācija šī brīža vizuālās mākslas laukā ir unikāla! Valsts, pašvaldību birokrātija to ir pārvērtusi par zālienu, kas tiek pļauts ar VKKF u.c. izkapti divas, trīs reizes gadā, jāatzīmē, tiek pļauts tikai mēslotais viducis. Kādas ir izdzīvošanas cerības apkaimēm – nav jautājums. Mākslu var nospēlēt kārtīs vai kā citādi izdarīties, tikai jābūt paklausīgam mākslu labvēlim, citādi izsmies un pārdos par rāmja cenu, vai arī piedāvās apmaksātu tenku kampaņu. Mākslu ministrija noteikti palīdzēs ar izmeklētu nekompetenci un spēju sasmalcināt un sašķeldot jebkuru atšķirīgu, neērtu viedokli. Mākslu muzejs, atlikušās galerijas pārticībā un pateicībā reflektē cildināt pašizveidotās īstermiņa izcilības. Tālredzība nav veicināma, aktualitāte ir labi sagremoti pasaules norišu salāti. Mākslu kritika šobrīd nav nepieciešama – tā jāizauklē, kas ir nepatīkams, nepateicīgs darbs, jo mēs visu pērkam jaunu un nelāpām. Dalījums mākslas veidos, profesionālos materiālos nepastāv, var mākslas norises dalīt personālijās un uzvārdos."
Izstādē "Rudens 2021. Māksliniek, runā!" piedalīsies profesionāli mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi. LMS žūrija no mākslinieku iesniegtajiem pieteikumiem ekspozīcijai ir izvēlējusies 97 mākslas darbus dažādos mākslas veidos – glezniecībā, tēlniecībā, grafikā, instalācijās, tekstilmākslā u.c., kas radīti pēdējos 3 gados un uzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Šī ir LMS ikgadēja izstāde, kurā profesionālu meistaru darbiem līdzās redzams arī jauno mākslinieku sniegums.
Atklāšanas dienā tiks paziņots izstādes laureāts, kurš iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā, un piešķirta LMS Balva par mūža ieguldījumu vizuālajā mākslā.
Izstāde LMS galerijā būs apskatāma līdz 2022. gada 27. martam.