Demija Mūra
Foto: Vida Press

62 gadus vecā aktrise žurnālam "Elle" sniegusi ļoti atklātu un emocionālu interviju. Decembra/janvāra numurā viņa atzinusi, ka pastāvīgā uzmanība viņas ķermenim ir novedusi pie ēšanas traucējumiem un gadiem ilgas cīņas ar ķermeņa pieņemšanas problēmām.

Žurnāla "Elle" decembra/janvāra numurā pieredzējusī aktrise Demija Mūra atklāti stāsta: "Kad biju jaunāka, es ļoti mocīju sevi." Viņa min piemēru, kurā producents vairākas reizes bija atļāvies aizrādīt, ka viņai jāsamazina svars. "Producents mani pasauca malā, lai to pateiktu. Tas bija ļoti mulsinoši un pazemojoši," aktrise atklāj, neminot konkrētā producenta vārdu. Šie komentāri, kā Mūra norāda, kļuva par katalizatoru viņas turpmākajai apsēstībai ar diētām un vingrošanu.

"Bet tā ir tikai viena no problēmām," viņa piebilda. "Tas, kā es šo pieredzi pieņēmu, kā tas mani noveda līdz pašspīdzināšanai, skarbai attieksmei un ekstrēmai uzvedībai, kā arī fakts, ka savu vērtību gandrīz pilnībā balstīju uz sava ķermeņa izskatu, – tas ir manas vainas jautājums."

Aktrise, kas kļuva slavena 80. gadu beigās, atzīst, ka viņai nācās daudz ko mainīt publikas priekšā: "Izmantojot dažādas lomas, vairākkārt mainīju sava ķermeņa izskatu. Apzināti vai neapzināti, izvēlējos šīs lomas, lai rastu mieru un beidzot pieņemtu sevi."

Kinoekrānā šī pieeja deva rezultātus, taču ikdienā Demiju Mūru postīja pašdestruktīvas tendences saistībā ar viņas izskatu. Savos 2019. gadā publicētajos memuāros viņa atklājusi, ka "apsēstība ar vingrošanu" kļuva par nopietnu problēmu, īpaši, gatavojoties jūras kara flotes juristes lomai filmā "A Few Good Men". Šis posms sākās vien dažus mēnešus pēc viņas meitas piedzimšanas. "Es neuzdrošinājos apstāties. Tas bija mans darbs iekļauties stingrajā militārās uniformas izskatā. Fiziskā forma, kas man bija nepieciešama šai lomai, aizsāka apsēstību ar treniņiem, kas turpinājās vēl piecus gadus," viņa atzina.

Foto: Vida Press

Neskatoties uz to, ka viņas ķermenis sāka izrādīt nopietnas veselības traucējumu pazīmes, Demija Mūra ignorēja ārstu brīdinājumus un vēl intensīvāk trenējās, gatavojoties nākamajam projektam "Indecent Proposal". "Es atkal būšu redzama, un viss par ko varēju domāt bija mans ķermenis, mans ķermenis, mans ķermenis," viņa rakstīja. "Es dubultoju savu jau tā pārlieku intensīvo treniņu režīmu. Es atteicos no ogļhidrātiem, skrēju, braucu ar velosipēdu un trenējos uz visiem pieejamajiem trenažieriem."

Mūra, protams, kļuva ļoti piesardzīga attiecībā uz visu, ko ēda, pat labi apzinoties, ka šī pieeja bija neveselīga un nepareiza – tomēr viņa nespēja apstāties. "Ja visa šī apsēstība ar manu ķermeni jums šķiet traka, jūs nekļūdāties: ēšanas traucējumi ir šausmīgi, tā ir slimība," viņa rakstīja.

Latvijā ir iespējas saņemt bezmaksas palīdzību vairākās ārstniecības iestādēs. Bērniem un jauniešiem Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnika http://www.bkus.lv. Ir iespēja arī piezvanīt uz mentālās veselības atbalsta tālruni pusaudžiem un saņemt profesionālu atbalstu un specialista konsultāciju darba dienās no 12:00-19:00 zvanot uz +371 25737363, vai vēršoties Pusaudžu resursu centrā: https://pusaudzucentrs.lv

Pieaugušajiem Rīgas psihiatrijas un Narkoloģijas centrs: http://www.rpnc.lv/.

Ja rodas neskaidri jautājumi par palīdzības saņemšanu, ir iespēja rakstīt uz e-pastu esanas.traucejumi@bkus.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!