Intervijā izdevumam "People" aktrise stāsta par 2002. gadā piedzīvoto gandrīz letālo insultu un smadzeņu asiņošanu, kad viņai tika prognozētas tikai "viena procenta izredzes izdzīvot." Viņa cer, ka, dzirdot viņas pieredzi, cilvēki iedvesmosies cīņai par dzīvību.
"Es iznācu no slimnīcas ar 18 procentu ķermeņa masas zudumu, vilkdama labo kāju un nespēdama uzrakstīt savu vārdu," 66 gadus vecā Šarona Stouna stāsta izdevumam "People". Viņa atklāj, ka pēc insulta "nespēja neko atcerēties". Un tomēr: "Es esmu te, vadot šo balli (Amerikas Sirds asociācijas AHA Sarkano kleitu kolekcijas koncerts 30. janvārī) uz divām kājām un piecu centimetru papēžiem. Ja es to varēju, jūs arī varat."
Pēc mugurkaula artērijas plīsuma un deviņu dienu ilgas asiņošanas smadzenēs Stounai nebija pieejamas rehabilitācijas programmas, kas varētu palīdzēt. "Kad tas notika ar mani, nebija programmas, kas palīdzētu man atkal staigāt vai apturēt stostīšanos," viņa skaidro. "Nebija nekādas pēcaprūpes plāna, un apdrošināšanas kompānijas mūs apzog pa labi un pa kreisi. Man nebija nekādas apdrošināšanas, kas varētu palīdzēt. Nebija nekā. Un es esmu pārliecināta, ka tagad situācija ir vēl sliktāka."
Viņas situāciju vēl vairāk sarežģīja personīgās dzīves grūtības – atveseļošanās laikā notika šķiršanās no vīra Fila Bronšteina. Tomēr Stouna uzsver, ka vēlas iedvesmot citus cīnīties par izdzīvošanu: "Es vēlos, lai cilvēki zinātu – viņi var un viņiem vajadzētu cīnīties. Es gribu, lai viņi paskatās uz mani un saprot: [Man bija] vīrs, kurš šķīrās no manis, visi cīnījās, lai atņemtu visu, banka konfiscēja manus 18 miljonus dolāru – visus dzīves uzkrājumus. Man nebija nekā. Nebija naudas. Nebija karjeras." "Es biju trūcīga, ar tikai vienu procentu izredzēm izdzīvot," stāsta Stouna.
"Emmy" balvas ieguvēja aicina cilvēkus pievērst uzmanību insulta simptomiem un rūpēties par savu veselību. Viņa brīdina: "Ja jūsu seja pēkšņi noslīd vai kļūst nejūtīga, ja roka jūtas vāja vai nejūtīga, ja runa kļūst neskaidra vai sakāt ko citu, nekā domājāt – jums nav laika gaidīt. Nekavējoties izsauciet ātro palīdzību." "Nejautā draugiem. Nejautājiet vīram vai kādam citam: "Ko man darīt?" Vienkārši zvaniet 911, bez jautājumiem," uzsver Stouna.
"Es zvanīju cilvēkiem, bet viņi nolika klausuli. Atstāja mani uz grīdas. Neviens nepalīdzēja. Trīs dienas biju viena uz grīdas," viņa atklāj. "Tāpēc izsauciet ātro palīdzību un dodieties uz slimnīcu. Ja vajag, ejiet pretim satiksmei un viciniet rokas. Nevilcinieties," viņa uzsver.