Jaunu popularitātes vilni Latvijā piedzīvo liepājroks – daudzi jaunie mūzikas talanti atklājuši, ka vēlas turpināt muzicēt šajā stilā, turkāt par spīti ekspertu iebildumiem, ka liepājroka laiks ir pagājis. Leģendārās rokgrupas Līvi solists Aivars Brīze (attēlā) skaidro, kāpēc Liepājā radītā mūzika jau tiek dēvēta par veselu žanru un pie mumsir tik aktuāla.
"Tā ir pati pilsēta - atklātā jūra, vētrainie rudeņi, pilsētas centra ziedi. Laika apstākļi Liepājā ir tik kontrastrējoši un neprognozējami, ka piešķir tās iedzīvotājiem īpašu spīvumu. Piemēram, slavenā Liepājas migla.
Otrs: visa tā kultūras vide, kas ir te, Liepājā - visi festivāli, svētki. Kas Liepājā nav dzīvojis, tam to nesaprast. Tas viss rada īpašo Liepājas auru, un tā savukārt atspoguļojas mūzikā," sarunā ar DELFI Izklaide par slavenā liepājroka izcelsmi spriež Brīze.
Mūziķis pats nav dzimis Liepājā, un sākotnēji viņas bijis grūti saprast, kā šajā pilsētā vispār var dzīvot. "Tramvajs iet pa zālīti, visa tā kultūrvēsturiskā vide un tas, ka šeit nav tā nenormālā steiga, mani mulsināja. Iebraucot Liepājā no Rīgas, grūti saprast, kāpēc mašīnas te brauc tik lēni. Dzīves ritms te ir daudz rimtāks," par savu pilsētu spriež Brīze.
Mūziķi priecē tas, ka termins "liepājroks" jau kļuvis par viena konkrēta latviešu mūzikas žanra apzīmējumu, un viņam šķiet tikai pozitīvi, ja muzicēt līdzīgā stilā izvēlas arī jaunie talanti. Pēc Brīzes domām, liepājroks nebūt nav novecojusi tendence.
"Ko nozīmē - novecojis? Vai vispār ir kāds cilvēks, kurš droši, liekot roku uz sirds, var pateikt, kas ir moderni un kas nav? Arī mūzikā pastāv nemainīgas vērtības. Liepājnieku radītā mūzika ir vienkārša un visiem saprotama, un, to klausoties, nav jākasa aiz auss," spriež liepājroka veterāns.
Viņš uzskata, ka, kamēr vien Liepājā būs iedzīvotāji, tajā būs dzīva arī mūzika un topā būs slavenais liepājroks.
"Jā, Liepāja ir īpaša starp citām Latvijas pilsētām. Bet apgalvot, ka labākie mūziķi nāk no šejienes, es arī nevaru - arī no citām pilsētām mums ir daudz labu muzikantu," spriež Brīze.