Piedāvājam piecus paņēmienus, kā pēc iespējas veiksmīgāk atbrīvoties no paģirām pēc vētrainas jaunā gada sagaidīšanas.
Aktīvas darbības paģiru kliedēšanai
Auksta duša var būt viens no labākajiem līdzekļiem, kā uzlabot pašsajūtu rītā pēc pārmērīgas spirtotu dzērienu baudīšanas.
Ja izlemsiet sekot šim padomam, tomēr nedrīkst arī pārspīlēt - nepieradušam organismam pārāk auksta duša var beigties ar saaukstēšanos. Turklāt pēc krietnas ballēšanās var būt pazemināta imunitāte.
Nākamais solis aktīvā paģiru nīdētāja dienaskārtībā ir dažādi iesildīšanās un stiepšanās vingrinājumi.
Šis padoms tikai sākumā šķiet neizpildāms, bet jau pēc nedaudziem vienkāršiem vingrojumiem organisms iegūs tam vajadzīgo skābekļa pieplūdi un pašsajūta uzlabosies.
Neviens gan neiesaka cilāt milzīgi smagus svaru stieņus vai vingrināt vēderpresi līdz spēku izsīkumam. Jūsu mērķis šoreiz ir tikai atgūt mundrumu!
Vēl viens iedarbīgs paņēmiens, kā atbrīvoties no paģirām - doties uz saunu vai krievu pirti, kas daudziem ir pat jaunā gada sagaidīšanas pasākumu svarīga sastāvdaļa. Palīdzēs izpēršanās ar slotiņu, bet ar karstumu vajadzētu uzmanīties, lai nepārslogotu sirds un asinsvadu sistēmu.
Pārbaudīta vērtība ir arī pelde āliņģī, kas labi apvienojama ar pēršanos pirtī, tomēr arī ar šis mundruma gūšanas veids vairāk piemērots pieredzējušiem atpūtniekiem. Pēc pirts ieteicams baudīt stipru tēju ar citronu.
Kārtīga maltīte uzlabo pašsajūtu
Daudziem cilvēkiem pēcsvētku rītā pamostas īsta "zvēra apetīte". Šajā gadījumā vēdera kaprīzēm vēlams izdabāt, pagatavojot brokastīs, piemēram, ceptas olas ar šķiņķi. Sātīgas brokastis atgriezīs spēkus, bet tēja ar citronu - aizdzīs miegainību.
Brokastīs vēlams neaizmirst arī par svaigiem zaļumiem: pētersīļos, dillēs un lapu salātos ir vitamīni A, B un C, kas organismam ļoti vajadzīgi tieši pēc ballēšanās. Turklāt pētersīļi gādās arī par svaigu elpu.
Gadījumā, ja kļūst nelabi, jau iedomājoties vien par ēdienu, pamēģiniet seno metodi un apēdiet nedaudz skābētu kāpostu. Skābēti kāposti aktivizē gremošanu, un tādējādi organisms ātrāk atbrīvosies no toksīniem.
Neaizvietojams līdzeklis paģiru novēršanai ir arī piesātināts gaļas buljons, kuru pasniedz kopā ar ķiplokiem, zaļumiem un maizi vai plācenīšiem. Gaļas buljons palīdz tikt galā ar paģirām, jo rada sāta sajūtu, tai pat laikā nepārslogojot gremošanas sistēmu, savukārt zaļumos un ķiplokos ir daudz vitamīnu.
Ar alkoholu pret alkoholu!
Daudziem zināms paģiru novēršanas līdzeklis ir neliels alkoholiska dzēriena malks nākamajā rītā pēc svinībām, tomēr tas nederēs tiem, kuri plāno sēsties pie auto stūres vai doties uz darbu.
Ja paģiras ir tik neizturamas, ka moka spēcīgas galvassāpes, sirdsklauves un reibonis, tā ir pazīme, ka asinsvadu sieniņas ir tik ļoti sašaurinājušās, ka var izraisīt sirds apstāšanos.
Lai atkal tās paplašinātu, iespējams, nāksies ķerties pie pārbaudītas metodes. Pieredzējuši svinētāji iesaka šādu recepti: divas 100 gramu porcijas degvīna, uzkožot sautētus skābos kāpostus; pāris pudeles viegla alus vai kokteilis Asiņainā Mērija, kuras sastāvā esošajā tomātu sulā ir daudz C vitamīna.
Tāpat pirms lielām svinībām zinātāji iesaka izdzert 50 līdz 100 gramus kāda stipra dzēriena piecas līdz sešas stundas pirms balles sākuma, lai sagatavotu organismu turpmākajiem pārbaudījumiem.
No paģirām glābj arī tabletes
Labs un pārbaudīts pretpaģiru līdzeklis ir Alka-Seltzer tipa tabletes, kuras var iedzert jau vakarā pēc pasākuma, pirms gulētiešanas, nevis tikai no rīta.
Tāpat uzlabot pašsajūtu palīdzēs C vitamīna trieciendevas, kā arī Pentalgīns vai citi medikamenti līdzekļi pret galvassāpēm.
Daudziem palīdz šāds scenārijs paģiru novēršanai. Piemēram, ja jāceļas septiņos no rīta, modinātāju jāuzstāda uz pieciem rītā. Pēc pamošanās jāiedzer pāris tabletes aspirīna un jāturpina gulēt - tas palīdzēs septiņos pamosties ja ne pavisam mundram, tad vismaz ar pietiekami normālu pašsajūtu.
Liels šķidruma daudzums ļaus justies labāk
Paģiru laikā notiek organisma atūdeņošanās, tāpēc ieteicams dzert pēc iespējas vairāk šķidruma, bet labāk minerālūdeni, nevis parastu dzeramo ūdeni. Dzērienam var pievienot citrona vai citu augļu sulu, kā arī nātru novārījumu.
Daudzi ballīšu veterāni iecienījuši gurķu vai kāpostu sālījumu, jo sāls palīdz aizturēt organismā tik nepieciešamo šķidrumu.
Toksīnus izvadīt lieliski palīdz arī kefīrs vai piens. Ja pirms iešanas gulēt iespējams izdzert puslitru piena vai pēc iespējas vairāk ūdens, svinības, iespējams, paies vispār bez jūtamām sekām.
Jāņem vērā, ka uz paģirām nevajadzētu dzert kafiju, jo šis dzēriens paaugstina asinsspiedienu, bet pēc alkohola lietošanas spiediens jau tā ir paaugstināts.
Vēl kāds interesants padoms paģiru novēršanai ir kokakolas dzeršana, lai gan loģiski pamatot to neviens nespēj.