DSC_0021 modified-001
Foto: Privātais arhīvs
Bijusī "sportistu draudzene" Jeļena Vavilova (attēlā) nesen kļuva par dziedātāju E.Lenu un visai veiksmīgi iekļāvās Ukrainas šovbiznesā. Viņa kā aktrise piedalījusies arī kādā Krievijas filmā, bet nesen Rīgā atvērusi itāļu apģērbu veikalu.

Sarunā ar DELFI Izklaidi Jeļena stāsta, kur ņem līdzekļus ierakstiem un ka citām meitenēm, lai gūtu panākumus, nākas gulēt ar bagātiem onkuļiem.

Ar savu bijušo draugu - pludmales volejbolistu Aleksandru Samoilovu - nesen atklājāt apģērbu veikalu Mangano. Vai tas ir uzskatāms tikai par hobiju, vai tomēr tā ir iespēja arī labi nopelnīt?

Jā, maija vidū kopā ar Aleksandru atvērām itāļu zīmola Mangano veikalu, kas ir pirmais šī zīmola veikals Baltijā. Doma atvest šo zīmolu uz Latviju man radās pusgadu atpakaļ, tā nu es pamazām sāku strādāt un realizēt šo ideju.

Tā kā iegūt ekskluzīvas tiesības un franšīzi nav tik vienkārši, piedāvāju sadarbību Aleksandram, viņam uzreiz iepatikās ideja, un tā nu mēs tagad strādājam. Protams, viņš visu laiku pavada turnīru izbraukumos un ar visam formalitātēm un darbu nodarbojos es viena, bet man ļoti patīk. Varētu teikt, ka tā ir mana sirdslieta, kas nu jau ir arī darbs.

Ja ir šāds darbs, kā paralēli veicas ar Ukrainas "iekarošanu" kā dziedātājai E.Lenai?

Kamēr kārtoju visas formalitātes, kas saistītas ar uzņēmumu, visu laiku pavadīju Latvijā, tādēļ muzikālo karjeru nācās nedaudz nolikt malā, bet tas nav uz ilgu laiku. Viss notiek.

Kāpēc nevēlējies darīt to kā Jeļena Vavilova, bet izvēlējies skatuves vārdu?

Skatuves vārdu izvēlējas mani producenti.

Un kāpēc Ukrainu uzskati par piemērotāku vietu muzicēšanai nekā Latviju?

Ukraina pati par sevi ir perspektīvāka un piemērotāka valsts muzicēšanai, un tajā darbojas viss Krievijas šovbizness. Tur ir loti attīstīts šis lauciņš. Varētu pat teikt, ka katra otrā meitene ir dziedātāja.

Ukrainā ir ļoti daudz talantīgu cilvēku un ļoti daudz cilvēku, kas ļoti labi dzied. Arī uzstāšanās iespējas tur ir lielākas, tur visu laiku notiek pasākumi, pat vairāki dienā, līdzīgi kā tas notiek Maskavā.

Ja tev ir labs dziesmu repertuārs un tu esi radio rotācijā, piedāvājumu uzstāties ir ļoti daudz. Samaksa par to visu arī ir krietni lielāka nekā Latvijā. Nodziedot pasākumā divas dziesmas, es varu nopelnīt tik, cik Latvijā mākslinieki pelna, dziedot divas stundas. Protams, izmaksas ierakstīt dziesmu ir desmit reizes lielākas nekā Latvijā.

Vai nav kādi plāni piedalīties Eirovīzijā vai citādi izpausties pasaules mērogā?

Protams, ka man ir vēlēšanās pieteikt dziesmu Eirovīzijā, bet, zinot visas konkursa aizkulises, labākas risinājums ir nedarīt neko. Šis pasākums jau sen nav tāds, kāds bija, kad piedalījās Prāta vētra un Marija Naumova. Ja godīgi, pat neskatījos finālu šogad, bet redzēju PeR uzstāšanos YouTube - viņi bija lieliski.

Vai sievietei ir iespējams gūt panākumus, neguļot ar sponsoriem, producentiem, bosiem utt.?

Nē! Ja nu vienīgi šai meitenei ir bagāti vecāki vai vīrs. Manā gadījumā mani producē brāļa producentu grupa, bet paralēli biju saņēmusi piedāvājumu iestāties vienā ļoti populārā grupā, kas šobrīd ir uz popularitātes viļņa. Sākumā pat domāju, ka piekritīšu, bet tos zemtekstus uzreiz izkodu.

Bet kopumā visas meitenes, kuras stāsta, ka viņas kaut ko ir sasniegušas, ļoti grūti sitoties cauri šovbiznesam, viņas visas sitas caur gultu. Un Ukrainā tas nav noslēpums - tas tur ir normāli.

Smieklīgi lasīt intervijas, kad kāda cenšas sevi pataisīt par baltu un pūkainu. Tieši otrādi - lielākus panākumus ir guvušas tās dziedātājas, kuras godīgi to atzīst un viss. Kādu laiku par to runā, bet pēc tam tas vairs nav aktuāli, bet karjera turpinās.

Tādā veidā, piemēram, sāka Ani Loraka, Svetlana Loboda un citas. Vienalga, kā viņas izsitās, bet viņas ir lieliskas mākslinieces! Ir, protams, meiteņu kategorija ar no dabas spēcīgiem un skaistiem vokāliem, bet arī tad, ja viss ir no dabas dots, nākotne šovbiznesā atduras pret finansēm.

Lai tevi dzirdētu, ir jāieraksta dziesmas, lai tevi redzētu, ir jāfilmē klips, uz skatuves vienmēr jābūt labā skatuves tērpā. Tas viss ir nauda, un šodien, pat ja tev ir spēcīga balss, bet nav kvalitatīvs ieraksts vai videoklips, tevi neviens neņems ne radio rotācijā, ne TV. 

Kāds būtu tavs padoms jaunajām dziedātājam, kuras Latvijā cenšas kļūt slavenas?

Es negribu dod padomus, bet vienu gan varu pateikt un domāju, ka man piekritīs daudzi, - ir jāstrādā! Nevis jāgaida, kad atnāks slava. Ja dziedātāja grib dziedāt slavas pēc, tad tā nav dziedātāja, tad var vienkārši aiziet piedalīties realitātes šovā. Rezultāts būs tāds pats. Slava uz īsu brīdi.

Ir jādzied no sirds un jāatdod visa sava enerģija tam, tieši tāpat kā sportā. Ir daudz populāru mākslinieku, kuriem pilnīgi nav nekādu ekstra vokālo dotību, bet skaņa nāk no sirds, tā aizkustina, un rezultāts ir pilnas koncertzāles.

Manas favorītes Latvijā ir Dvīnes un Adelly, ja mēs runājam par jaunām dziedātājam. Meitenēm ir gaume un talants, viņas zina, ko dara, un to var redzēt. Ceru, ka viņām viss izdosies.

Spriežot pēc tavām aktivitātēm sociālajos tīklos, tev dikti patīk sildīties dažādos kūrortos. Kādi vēl ir tavi hobiji?

Grāmata ir neatņemama manas ceļošanas sastāvdaļa. Es dievinu mierīgu atpūtu, guļot pludmalē, lasot un nedarot neko. Pāris dienas atpakaļ pabeidzu lasīt Džesija Kellermana Ģēnijs. Ja kādam patīk interesanta sižeta detektīvi ar filosofisku jēgu, tiešām iesaku.

Labu iespaidu uz mani atstāja Viktors Peļevins, izlasīju gandrīz visu, ko viņš piedāvā, vienkārši uz vienas elpas. Vēl ar interesi skatos dažādus vēsturiskus seriālus par kara laikiem, ko šobrīd aktīvi filmē krievi. Apsveru domu sākt nodarboties ar tenisu, man patīk šis sporta veids jau no bērnības.

Pēc ceļojuma uz Ēģipti kāda traka kristiete tev pārmeta mūžīgu degšanu ellē. Vai tev nav bail no kāda soda pēc nāves?

Pēc nāves sodu nav, sodus var uzlikt ceļu policija!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!