Veiksmīgākais latviešu tenisists Ernests Gulbis (attēlā) nesen sniedzis interviju izdevumam Sports Illustrated, kurā atklājis gan savus grāmatu lasīšanas ieradumus, gan dalījies pārdomās par popkultūru.
Sarunā ar Sports Illustrated viens no visu laiku populārākajiem Latvijas sportistiem pastāstījis, ka pirms kāda laika viņš priekšroku devis japāņu rakstnieka Haruki Murakami darbiem, bet šobrīd viņš ir aizrāvies ar krievu rakstnieka Viktora Peļevina daiļradi, un šos darbus Gulbis lasa oriģinālvalodā.
"Kaut ko lasīt oriģinālvalodā ir īpaši. Es pieļauju, ka, ja lasītu Murakami japāņu valodā, tas būtu pilnīgi citāds stāsts," atzinis sportists un atklājis, ka nesen arī izlasījis kādu "vieglu Dostojevska grāmatu".
Uz intervētāja izbrīnīto jautājumu, vai tiešām krievu klasiķim Fjodoram Dostojevskim ir "vieglas" grāmatas, Gulbis precizējis, ka izlasījis romānu Spēlmanis.
"Salīdzinot ar to, ko viņš parasti raksta, tā ir vienkārša. Viņš šo grāmatu sarakstīja pāris nedēļu laikā, jo bija bankrotējis un viņam bija nepieciešams kaut ko ātri uzrakstīt. Un tam bija panākumi," zināšanās dalījies Gulbis.
Neraugoties uz biežo ceļošanu, Gulbis priekšroku dod īstām grāmatām, nevis elektroniskajiem lasītājiem - parasti viņa bagāžā esot četras piecas grāmatas.
"Nekad nesaki nekad, bet diez vai es būšu elektronisko grāmatu lasītājs," pieļāvis sportists, šādu izvēli skaidrojot ar grāmatu enerģiju.
"Kad vārds ir nodrukāts, tam ir pilnīgi cita enerģija un jēga. Es nevaru garus rakstus lasīt datorā. Es dodu priekšroku tos lasīt avīzē. Esmu vecmodīgs," par saviem ieradumiem intervijā Sports Illustrated stāstījis Gulbis.
Analizējot mūsdienu popkultūras fenomenus, sportists godīgi atzinis, ka maz ko saprot.
"Es neizprotu lielāko daļu no popkultūras parādībām. Es vienkārši nesaprotu, kā cilvēki var klausīties un skatīties, un darīt to, ko viņi dara," spriedis Gulbis, kurš pats no lietām, kas patīk visiem, cenšoties izvairīties.
"Ja pārāk daudz cilvēkiem kaut kas patīk, es sāku raizēties, vai tas ir patiešām labs. Jo ar patiesi labām lietām ir tā, ka nepieciešama neliela piepūle, lai tās skatītos vai lasītu.
Ar mūziku ir nedaudz citādi - dažreiz tu vari klausīties mūziku, kas tavam prātam vienkārši ļauj atpūsties. Nav nepieciešams vienmēr klausīties ko dziļu, piemēram, klasisko mūziku.
Tu nevari visu laiku klausīties smagas lietas. Bet popkultūra kopumā ir... savāda," vērojumos dalījies Gulbis, kurš gan arī modernajās lietās mēdzot atrast ko sev tīkamu.
"Man patīk modernā māksla. Man patīk, kad mākslinieki mani pārsteidz. Man patīk, kad grāmata mani pārsteidz. Man patīk, kad mūzika mani pārsteidz. Piemēram, ja mēs runājam par repu, man tiešām patika Kanjes Vesta jaunais albums - tas mani pārsteidza," priecājies Gulbis.
Sportists arī atklājis, ka daudzas lietas, kuras viņš apbrīno, viņu uzrunā sajūtu līmenī, ko vārdos nevar aprakstīts, tāpēc garas un izsmeļošanas sarunas par mākslu un kultūru ar viņu īsti neesot iespējamas. Tomēr, ja kāds viņam stāsta ko interesantu, viņš klausās un mācās.
No pēdējā laikā redzētajām filmām viņš kā spilgtāko piedzīvojumu atceras The Wolf of Wall Street, kas viņam visas trīs stundas likusi sirsnīgi smieties.
Kad Gulbim uzdots jautājums, ar kuru personu viņš gribētu uzņemt kopīgu selfiju, sportists nedaudz apmulsis un lūdzis selfiju dēvēt "normāli" par fotogrāfiju.
"Fotogrāfijai nav nekādas nozīmes, ja es to cilvēku nepazīstu. Kuru es vēlētos pazīt? Tādu cilvēku ir daudz," atzinis sportists, bet, izvēloties slavenu cilvēku, ar kuru viņš vēlētos pačalot 15 minūtes, Gulbis kā pirmo minējis Albertu Einšteinu.