Trešdien, 17. martā, Rīgā startēs par pastāvīgu tradīciju kļuvusī modes nedēļa jeb Riga Fashion Week. Lai "iesildītos" stilīgākajam pasākumam galvaspilsētā, DELFI Izklaide piedāvā apkopojumu ar pasaulē slavenām modes biznesa zvaigznēm, kuru skaistums nedaudz atšķiras no ierastajiem priekšstatiem.
Izbrāķēta un atgriezusies, lai mainītu kārtību
1967. gadā Amerikā dzimusī meitene vēlējās kļūt par modeli, bet 21 gada vecumā tolaik slaido meiteni aģenti izbrāķēja kā pārāk resnu.
2006. gadā viņa kļuva par īstu pārsteigumu Žana-Pola Gotjē skatē pavasara/vasaras kolekcijas skatē. Gandrīz 40 gadus veca, ar pamatīgu lieko svaru viņa modes pasaulē ielauzās ar skaidru mērķi - mainīt stereotipus, ka skaists var būt tikai kārns augums.
Supermodele-pensionāre
Dafne Selfe ir dzimusi 1928. gadā Londonā, un vēl aizvien aktīvi darbojas modes biznesā, kļūstot par pasaulē vecāko supermodeli.
Serbu skaistulis Andrejs
Par serbu izcelsmes puisi Andreju Pedžiču pasaule uzzināja 2011. gadā, kad viņš ar savu parādīšanos burtiski uzspridzināja Londonas modes nedēļas viesu prātus.
Meitenei līdzīgais jauneklis visus valdzināja gan ar savu izskatu, gan uzvedību un defilēšanas iemaņām, bet pērn Andrejs paziņoja - viņš ir oficiāli mainījis dzimumu un kļuvis par Andreu.
Skaistākais zombijs pasaulē
2011. gada vasarā modes pasaulē sevi skaļi pieteica kanādiešu modelis Riks Dženests, kuru no citiem defilēt kāriem jaunekļiem atšķir tetovējumi, kas klāj gan augumu, gan seju.
To dēļ Riks ātri vien tika pie iesaukas "Zombie Boy", un, lai gan tetovētais puisis atstāj skarbas un depresīvas personas iespaidu, viņa māmuļa Katerīna medijiem dēlu raksturojusi kā "klusu, mīļu un unikālu zēnu".
Pirmā uz sarkanā paklāja
Šī gada februārī modes pasaulē par sensāciju kļuva dizaineres Kerijas Hammeras jaunākās kolekcijas skate. Tajā modeles lomā iejutās Džeimija Brēvere - sieviete, kura sirgst ar Dauna sindromu.
Mediju skaļie virsraksti vēstīja, ka viņa kļuvusi par pirmo sievieti ar Dauna sindromu, kura defilējusi pa Ņujorkas modes nedēļas sarkano paklāju.
No Afganistānas līdz apakšveļas katalogiem
Bijušais ASV jūras spēku kareivis Alekss Minskis eksplozijā Afganistānā 2009. gadā zaudēja kāju. Pēc šī traģiskā notikuma jaunais vīrietis zaudēja dūšu, emocionāli sabruka un sāka dzert.
Tiesa, pēc neilga laika viņš atrada sevī spēku mainīt dzīvi un iemainīja alkoholu pret fiziskām aktivitātēm, un šī apņemšanās un krietna deva veiksmes viņu padarīja par populārāko vienkājaino apakšveļas modeli pasaulē.
Vitiligo nav šķērslis
Pērn par modes industrijas zvaigzni kļuva Šantele Brauna-Janga, kuru modes pasaulē pazīst kā Vinniju Hārlovu. Arī viņa ir piemērs tam, kā slimība var pārvērsties par atslēgu uz panākumiem un popularitāti.
Šantelei ir diagnosticēts vitiligo - slimība, kuras rezultātā viņas organisms izstrādā antivielas pret pigmentu -, un viņas ķermeni un seju klāj lieli, balti plankumi.
Pēc bērnības, kas pagāja, uzklausot apvainojumus, Šantele izturēja atlasi un nokļuva populārajā modeļu šovā America's Next Top Model.
No daiļa gulbja par... vīrieti
Pirms pāris gadiem mediju un modes pasaules ekspertu uzmanību izpelnījās amerikāņu modele Eliota Seilorsa, kura atvadījās no blondajām matu cirtām un nosaitēja krūtis, lai turpmāk darbotos kā androgīnā modele.
Seilorsa savas karjeras pirmsākumos ļoti pārdzīvojusi, ka viņai ir izteikta žokļa līnija, lielas uzacis un plata piere, un modelei vienmēr šķitis, ka viņa izskatās pēc vīrieša, kuram uz sejas uzklāta pamatīga grima kārta.
Sasniedzot 30 gadu vecumu, viņa nolēma pašas iedomāto defektu pārvērst par efektu un uzsāka androgīnās modeles gaitas.
Pasaulē garākā modele Viljams
Pasaulē šī daiļava nāca kā Viljams Ērvins, bet 2004. gadā aptuveni 25 gadu vecumā kļuva par sievieti Ēriku.
Profesionālajā darbībā gan viņa labāk zināma ar skatuves vārdu "Amazon Eve", un viņa ir ne tikai modele, bet arī fitnesa trenere un aktrise - viņa filmējusies seriāla American Horror Story ceturtajā sezonā, kur filmas veidotāji cirkā bija vienkopus pulcējuši daudzas neparastas būtnes.
Baltā meitene no Bronksas
Bērnībā Diandra Foresta piedzīvoja līdzcilvēku nievas dzimtajā Bronksā un jutās kā "neglītais pīlēns" - viņa bija dzimusi melnādainu vecāku ģimenē, bet slimoja ar salīdzinoši retu ādas pigmentācijas slimību - ahromatozi jeb albīnismu.
Baltā ādas krāsa, kas bērnībā un agrīnajos pusaudzes gados sagādāja tik daudz problēmu, vēlāk atnesa meitenei slavu - 13 gadus vecajai Diandrai uzmanību pievērsa kādas modeļu aģentūras talantu mednieks un pierunāja meiteni izmēģināt spēkus fotosesijā.