Strauji tuvojos starptautiskais dziesmu konkurss Eirovīzija, un starp šī gada muzikālās sacensības apspriestākajiem dalībniekiem ir Ukrainas pārstāve Susana Džamaladinova jeb Džamala (attēlā).
Džamala konkursā startēs ar dziesmu 1944,un tā vēsta par gadu, kad Krimas tatāri tika deportēti no savas dzimtenes uz Vidusāziju. Daudzi no viņiem nomira brauciena laikā vai vēlāk gāja bojā no bada neauglīgajās stepēs pēc ierašanās izsūtījuma vietā.
Dziesma sākas ar vārdiem "Kad nāk svešinieki, viņi nāk uz jūsu māju, viņi nogalina jūs visus un saka "Mēs neesam vainīgi"."
Lai gan Džamala kompozīcijā nepiemin Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupāciju un aneksiju, ko pirms diviem gadiem veica Krievija, tomēr Džamalas un šīs kompozīcijas izraudzīšana par Ukrainas pārstāvi Eirovīzijai skaļi izskanēja pasaulē.
Eirovīzijā ir aizliegtas dziesmas, kuru tekstam ir politisks saturs, un arī šogad mākslinieku uzstāšanās tiks stingri kontrolētas. Kā aģentūrai RIA Novosti skaidrojis Eiropas raidorganizācijas (EBU) pārstāvis Jons Ula Sands, Ukrainas pārstāvjiem nebūs ļauti politiski izteikumi.
"Mēs vērtēsim uzstāšanās, priekšnesumu vizuālos noformējumus, sekosim līdzi publiskajām runām, lai pārliecinātos, ka Eirovīzija paliek bez politikas. Tas ir noteikums un mērķis," skaidrojis konkursa uzraudzītājs.
Viņš vēlreiz uzsvēris jau agrāk izskanējušo informāciju, ka Džamalas dziesma nepārkāpj EBU noteikumus. "Viņa nedzied par karu. Ja paskatās dziesmas tekstu, tur nevar atrasts neko par notikumiem Ukrainā un Krimā. Tas ir stāsts par Staļina laikiem," atzinis EBU pārstāvis.