Kā vēsta izdevums "The Sun", Jūlijas problēmas ar pilnvērtīgu ēšanu sākušās jau 13 gadu vecumā, bet par anoreksijas upuri viņa kritusi divus gadus vēlāk. Slimības laikā viņas svars sasniedzis 35 kilogramu robežu.
Ieskatu Jūlijas ceļā uz atveseļošanos var gūt arī jaunās sievietes "Instagram" profilā, kur viņa dalījusies ar foto no slimības laikiem – tajos Jūlija maz līdzinās meitenei, par kādu viņa kļuvusi tagad, bet līdz pilnīgai veselīga svara atgūšanai vēl ilgs ceļš ejams.
Kā tagad atzinusi 24 gadus vecā sieviete, pusaudzes gados viņu pārņēmušas bailes no ķermeņa izmaiņām – viņa baidījusies pieaugt.
"Anoreksija man sniedza viltus kontroles sajūtu un kļuva par veidu, kā izvairīties no pubertitātes sarežģījumiem," stāstījusi Jūlija – viņa kontrolējusi to, ko ēd, un savu svaru, ignorējot "īstās dzīves" problēmas.
Līdz ar svara zaudēšanu sākušās nopietnas veselības likstas – meitenei izkrituši mati, viņa gandrīz visu laiku salusi, ādas krāsa kļuvusi dzeltena, bet rokas izskatījušās zilganas, viņa zaudējusi kontroli pār urīnpūsli un bieži ģībusi. Nespēka dēļ Jūlija pat nav spējusi veikt tādas ikdienas higiēnas lietas kā ieiet dušā vai iztīrīt zobus.
Kad tuvinieki sākuši nojaust par meitenes problēmām un spiest viņu ēst, Jūlija atradusi veidu, kā no tā izvairīties – viņa slēpusi ēdienu, kur vien tas iespējams. Tāpat viņa gādājusi par lielu fizisko slodzi, piemēram, divos naktī izlavoties no mājām un dodoties stundām ilgās pastaigās.
"Ja kāds mani vēroja, kad ēdu brokastis, lai pārliecinātos, ka nemānos, es pamanījos sviestu paslēpt sev ausīs un matos," atzinusies jauniete.
Bijis arī laiks, kad viņa ne tikai atsacījusies uzņemt šķidrumu, bet arī pieskarties ēdienam – meitenei šķitis, ka tas uzsūksies caur ādu.
Pienācis brīdis, ka mediķi viņu brīdinājuši – ja tā turpināsies, Jūlijas sirds un novājinātais organisms neizturēs slodzi un meitene var nomirt.
"Es jutos un izskatījos kā spoks," atskatoties uz pusaudzes gadiem, apzinājusies Jūlija. Lūzuma punkts piedzīvots neilgi pirms 2014. gada Ziemassvētkiem, kad meitene aptvērusi – viņa gluži vienkārši var kādu rītu nepamosties vai pakrist mirusi jebkurā brīdī, un Jūlija sapratusi, ka nevēlas, lai vecākiem ir jāpiedzīvo viņas nāve.
Tad arī viņa vērsusies pēc palīdzības, un, kā Jūlija atklājusi savā "Instagram" profilā, mediķi, kuri viņu ārstējuši, atzinuši, ka šis ir viens no smagākajiem anoreksijas gadījumiem, kādu viņi ārstējuši. Meitene palielinājusi uzņemto kaloriju skaitu un pamazām Jūlijas dzīve atgriezusies normālās sliedēs. Tiesa, lai gan fiziski viņa pamazām atgūstas, psiholoģiskā cīņa ne tuvu nav beigusies.
"Dažreiz, kad skatos spogulī, es cīnos ar faktu, ka tas, kā es sevi redzu prātā, nesakrīt ar spoguļattēlu. Ēšanas traucējumi vēl aizvien ir nozīmīga manas dzīves daļa, un katra diena ir cīņa," godīga bijusi Jūlija, kura ar savām aktivitātēm "Instagram" profilā vēlās iedvesmot un atbalstīt citus, kuri cieš no līdzīgām problēmām.
Tāpat viņai nozīmīgs ir līdzcilvēku atbalsts, ko viņa saņem sociālajos tīklos, un citu meiteņu stāsti par slimības uzveikšanu un atgriešanos normālā dzīves ritmā.
"Es gribu kontrolēt anoreksiju, nevis lai tā kontrolē mani," atzinusi Jūlija.