Nepārspētās 'gadsimta kāzas'
Vairākus miljonus ASV dolāru izmaksājušajās svinībās piedalījās ap 700 viesu, starp kuriem netrūka arī sabiedrībā zināmu seju. Gan jaunais pāris, gan viesi piedzīvoja līdz šim neredzētu preses uzmanību, un kāri tika dokumentēta vissīkākā pasākuma detaļa.
Laulību ceremonija tika translēta visā Eiropā, un to vēroja aptuveni 30 miljoni skatītāju.
Pie altāra daiļā līgava devās kinostudijas "Metro-Goldwyn-Mayer" dizaineres Helēnas Rouzas kleitā, kas bija tapusi sešu nedēļu laikā labākajās "princešu kleitas" tradīcijās.
Lai gan kopš lielās dienas aizritējuši 60 gadi, šis tērps vēl joprojām liek skaudībā noelsties daudzām topošajām līgavām un tiek ierindots starp visu laiku ikoniskākajām kāzu kleitām.
Pēkšņi un strauji uzplaukušajam mīlasstāstam, kas izvērtās laimīgā laulībā, punktu pielika traģiskā autoavārija 1982. gadā, kas izdzēsa Kellijas dzīvību. 2005. gadā mūžībā devās arī princis Renē, un abi laulātie dus blakus Grimaldi ģimenes kapličā Monako.
Pasaka ar skumjām beigām
Svētā Pāvila katedrālē Londonā notiekošo ceremoniju apmeklēja 3500 viesu, bet televizoru ekrānos to vēroja ap 750 miljoniem cilvēku visā pasaulē, un tās tika dēvētas par "pasaku kāzām". Tiesa, scenārijs "un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi" šoreiz izpalika.
Kleita ar kuplām piedurknēm un astoņus metrus garo plīvuru, tautas ovācijas, visas pasaules mīlestība – lielajā dienā nekas neliecināja, ka drīz vien abu laimi aizēnos Čārlza sānsolis un neatrisināmas domstarpības. Pirmie signāli par nesaskaņām "pasaku pārī" publiski izskanēja jau 1985. gadā, un 15 gadus pēc jāvārda teikšanas šai laulībai arī oficiāli tika pielikts punkts.
Pasakas iespējamas arī mūsdienās
2015. gada jūnijā sirdis sitās straujāk visiem pasaku cienīgu mīlasstāstu cienītājiem – zviedru princis Karls Filips veda pie altāra daiļavu Sofiju Helkvistu.
Šī savienība appliecināja, ka tās meitenes, kuras sapņo reiz apprecēt princi, nemaz nelolo veltas cerības – par Zviedrijas princesi kļuvusī Sofija savulaik bijusi modele un karjeras laikā paguvusi gan pozēt puskaila, gan piedalīties realitātes šovā.
Ar princi Karlu Filipu, kurš ir ceturtais rindā uz Zviedrijas karaļa troni, daiļava iepazinās 2010. gadā, un neilgi pēc tam publiski izskanēja ziņas par abu attiecībām.
Nepilnu gadu pēc skaistajām svinībām, kas savaldzināja ne tikai zviedru tautu un ļāva abiem iegūt neoficiālo titulu "skaistākais karaliskais pāris Eiropā", pasaulē nāca arī Karla Filipa un Sofijas pirmdzimtais, bet šī gada vasaras izskaņā ģimenei pievienojās otrs dēliņš.
Ikviens var kļūt par viesi karaliskajās kāzās
1960. gada 6. maijā no Vestminsteres abatijas notika pirmā karalisko kāzu tiešraide. Tiesa, to nevar ne salīdzināt ar Viljama un Keitas tiešraidi – pirms vairāk nekā 50 gadiem skatītāji svarīgo notikumu varēja baudīt melnbaltā un visai vājā kvalitātē.
Neraugoties uz to, interese bija liela – vēsturiskās liecības vēsta, ka tiešraidi skatījās aptuveni 20 miljoni cilvēku.
Mārgareta ieviesa vēl kādu tradīciju – pāris 1978. gadā izšķīrās, un tā bija tik augstu stāvošas karaliskas personas pirmā šķiršanās 77 gadu laikā. Vēlākajos gados gan tā kļuvusi par ierastu praksi.
Diena, kam naudu nežēlo
Starp dārgākajām karaliskajām kāzām goda vietā ierindojušās Grieķijas prinča Pāvila un miljardiera meitas Marijas-Šantalas Klēras laulību ceremonija, kas norisinājās 1995. gada 1. jūlijā Svētās Sofijas katedrālē Londonā.
Līgavas tēvs bija darījis visu, lai savai atvasei sagādātu neaizmirstamu kāzu dienu – aptuveni aprēķini liecina, ka viņš lielajam notikumam iztērējis ap astoņiem miljoniem ASV dolāru.
Pūles vainagojās panākumiem – svinības apmeklēja tik daudz karalisku personu, cik vienkopus nebija redzētas kopš Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un prinča Filipa kāzām 1947. gadā, bet kronēto personu starp viņiem bija vairāk nekā Velsas prinča Čārlza un Diānas kāzās.
Šī mīlestība, kas, starp citu, savulaik uzplaukusi "aklajā randiņā", vainagojusies ar īpaši skaistu augli – daiļo princesi Mariju-Olimpiju, kura guvusi milzu popularitāti "Instagram" tīklā.