17. bērns zemnieku ģimenē: AK-47 izgudrotāja Mihaila Kalašņikova dzīvesstāsts
Foto: AP/Scanpix/LETA
Šī gada kino industrijas notikumus krietni aizēnoja Covid-19 pandēmija – daļa filmu pirmizrāžu pārceltas, bet notikušās tā arī neizpelnījās nekādu rezonansi, jo kinoteātri drošības pasākumu dēļ tika aizvērti. Starp tām bija arīdzan krievu režisora Konstantīna Buslova cildinošā drāma "Kalašņikovs", kas vēsta par leģendāro ieroču konstruktoru Mihailu Kalašņikovu un ieroci, kas atnesa viņam pasaules slavu un kļuvis par sinonīmu viņa uzvārdam – triecienšauteni AK-47.

Filma, kas uz ekrāniem nonāca februāra beigās, atklāj likteņa pārbaudījumus, kādiem autodidaktam Kalašņikovam nācās iet cauri, pirms viņš piepildīja savu sapni. "Tas ir stāsts par jauna zēna kļūšanu par dižu konstruktoru, kurš rada leģendāru ieroci. Tā nav filma par automātu, bet gan par cilvēku," savu veikumu raksturo filmas režisors Buslovs.

Filmas veidošanā, kas cildinošos nolūkos tapusi par godu Kalašņikova 100. jubilejai, piedalījusies arīdzan viņa meita Jeļena, kā arī Kalašņikova koncerna konsultanti. Savukārt visi tajā redzamie ieroči tika speciāli radīti pēc skicēm, kas glabājas Artilērijas militārajā vēstures muzejā Sanktpēterburgā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!