Kinofilmu maratons ir daudzu ģimeņu iemīļotākā brīvā laika pavadīšana izklaide. Ko tad mazajiem ķipariem būtu vērts redzēt un kuras filmas savu sižetu nagos varētu ievilkt arī pieaugušos? Amerikas Kinoakadēmijas "Oskara" balvai kategorijā "Labākā animācijas filma" virzīti pieci kinomākslas darbi, kuri aizvadītajā gadā atstājuši vislielāko iespaidu.
Šī gada nomināciju saraksts ir viens no daudzveidīgākajiem Kinoakadēmijas balvas vēsturē. Lai gan 2020. gads Holivudai un pasaules filmu industrijai bija ļoti sarežģīts un izaicinājumiem pilns, tomēr tik drūmi viss nemaz nebija – arī 2020. gadā uz lielajiem ekrāniem (ja starpposmā paspēja) vai straumēšanas platformās nonāca daudz labu filmu, kuras šādā veidā tiek novērtētas. Šis gads arī ieies vēsturē ar faktu, ka par labākā režisora "Oskaru" pirmo reizi cīnās divas sievietes.
Nonākt nominantu sarakstā daudziem aktieriem un filmu veidotājiem ir sapņa piepildījums. Daži neiztika bez prieka asarām, kas ilgstoši nerimušas. Kā uz nomināciju izziņošanu reaģējuši pretendenti, uzzini šajā rakstā.
Turpinājumā nedaudz vairāk tieši par animācijas filmām, kas piemērotas visai ģimenei!
Onward
"Pixar" animācijas studija nominantu sarakstā iekļuvusi ar diviem veikumiem, un viens no tiem ir "Onward". Režisora Dena Skantlona kinolente skatītājus ved ceļojumā uz kādu noslēpumainu valstību, kurā viens pie otra pleciem sadzīvo visdažādākās radības. Lai gan kādreiz maģija šajā nostūrī lija pārpārēm, nu tā pilnībā izzudusi. Vienu mirklīti – bija izzudusi! Cerību stariņš atgriežas brīdī, kad diviem brāļiem tiek pasniegta kāda sena dāvana jeb burvju zizlis, kad dotu iespēju uz 24 stundām satikties ar savu tēvu.
Kā tas mēdz gadīties, šī maģija nenostrādāja uz viesiem simts, tāpēc abiem zēniem ir diennakts laika, lai pilnā veidolā atgrieztu tēvu. Animācijas filmas lomās iejūtas Toms Holands, Kriss Prats, Džūlija Luī-Dreifusa, Oktāvija Spensere, Mels Rodrigezs, Līna Veita un Ali Vongs.
Over the Moon
Animācijas mūzikls "Over The Moon", kas skatāms straumēšanas platformā "Netflix", atklāj stāstu par kādu senu ķīniešu mīti – par sievieti, kas gaida savu mīļoto uz Mēness. Notikumu centrā ir kāda jauna, mērķtiecīga un ar zinātni aizrauta meitene, kura visiem spēkiem nolēmusi pierādīt, ka mīts ir patiess. Viņa pieliek milzīgas pūles, lai uzbūvēt raķešu kuģi, kas viņu aizvestu pie Mēness dievietes. Sasniedzot galamērķi, meitene tiek ierauta jaunos piedzīvojumos, dodot iespēju atklāt neparastu radību zemi.
Filmas galveno lokomotīvi vadījis labi pazīstamais un pamatīgu "Disney" pieredzi guvušais Glens Kīns, kura portfolio atrodami darbi pie tādu klasiku kā "The Little Mermaid", "Pocahontas", "Aladdin", "Beauty And The Beast" un "Tarzan" varoņiem. 2012. gadā viņš "Disney" pameta, izveidojot "Glen Keane Productions", vēsta "Deadline.". 2018. gadā Kīns ar "Dear Basketball" ieguva "Oskaru" par labāko animēto īsmetrāžas filmu, kuras sižets fokusējās ap basketbolista Kobes Braienta dzīvi un karjeru.
Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Kopš 1995. gada Auniņš Šons daudziem bērniem kļuvis par draugu. Kad mums šķita – vēsā mierā varam doties atpakaļ uz fermu, pie Šona un viņa mājsaimniecības biedriem ciemos ierodas kāda negaidīta viešņa citplanētieša veidolā. Ciemiņa vārds ir Lu-La, un viņa fermā nonākusi, avarējot draiskās dāmas kosmosa kuģim. Tā kā nelabvēļi jau min pa pēdām, Šons un viņa biedri saprot – Lu-Lu nepieciešams pēc iespējas ātrāk atgriezt atpakaļ mājās, lai viņas dzīvībai nedraudētu briesmas. Tikai, kā to izdarīt?
2015. gada pilnmetrāžas filmas par Auniņu Šonu ieņēmumi starptautiskajā un vietējā tirgū sasniedza 106 miljonus ASV dolāru, raksta "Deadline". Starp citu, arī šī daļa tika nominēta "Oskaram". Kā vienā, tā otrā filmā par ko izsmieties atradīs gan bērni, gan arī pieaugušie.
Soul
Ar filmu "Soul" "Pixar" ķeras pie Holivudas ģimenes kino netipiskas tēmas – proti, cilvēka dvēseles. Pusotru stundu garajā filmā skatītājs iepazīst mūzikas skolotāju Džo, kurš visu dzīvi sapņojis spēlēt džezu. Pavisam nejauši viņš nonāk visnotaļ dīvainā vidē – vietā, kur rodas sapņi, intereses un aizraušanās. Tur viņš iepazīstas ar Dvēseli 22, mācās klausīt sirdsbalsij, lai atgrieztos uz zemes jaundzimuša bērna veidolā.
Filmu veidojis Pīts Dokters, kurš ir viena no ietekmīgākajām personībām animācijas industrijā. Viņš klāt stāvējis teju katram pēdējo 20 gadu animācijas kases grāvējam, bet pie paša slavenākajiem darbiem uzskaitāmi filmas "Up un "Inside Out".
Wolfwalkers
Animācijas filmas "Wolfwalkers" režisori Tomass Mūrs un Ross Stjuarts "Oskara" nominācijas sarakstā nav pirmo reizi – abi 2014. gadā par citu savu darbu "Song of the Sea" bija nominēti "Oskara" balvai kategorijā "Labākā animācijas filma", un cer to šogad arī vest mājās.
Filmā kāda jauna angļu medniece un viņas tēvs dodas uz Īriju, lai iesaistītos vilku iznīcināšanas cīņā. Tomēr viss mainās, kad viņa iepazīstas ar kādu brīvdomīgu jaunu meiteni no kādas noslēpumainas cilts, kas naktīs pārvēršas par vilkiem.
Pēc nominācijas saņemšanas filmas veidotāji sacījuši: "Mūsu talantīgās komandas vārdā, esam ļoti pateicīgi un priecīgi būt nominēti šī gada "Oskara" balvai. Tas mums ir liels gods. Milzīgs paldies "Apple", "GKids", finansiālajiem atbalstītājiem un izplatītājiem, kas deva iespēju šo filmu uzņemt un atrādīt pasaulei. Mūsu filma ir mīlestības vēstule ar roku zīmētajai animācijai un tās nezūdošajam potenciālam, dabai un mūsu dalītajai biosfērai, un mūsu mājām – Īrijai. Tās vēsturei, kultūrai, folklorai un cilvēkiem."