Kāpēc vajadzētu doties šajā ceļojumā kopā ar Džulianu? Viņš ir labi pazīstams ne tikai kino sabiedrībā - viņš ir arī cieši saistīts ar alpīnismu. Būdams profesionāls klinšu kāpējs, viņš iekarojis ne vienu vien virsotni un tagad aicina skatītājus uzkāpt "Baiļu virsotnē". "Es nodarbojos ar klinšu kāpšanu daudzus gadus un mana vizīte Šamonī, Francijā, 2011. gadā iedvesmoja mani šai filmai. Mani burtiski satrieca šīs vietas plašums un aizrāva vietējā alpīnisma kultūra, kas sastopama ne tikai kalnos, bet arī katrā vietējā bārā," atceras režisors.
Pēc Džuliana Gilbija teiktā, šeit viņš pirmo reizi uzzinājis, kas ir "rokenrola alpīnisms". Šo kultūras fenomenu veicina jaunieši, kuri dienas laikā riskē ar savu dzīvību, cenšoties iekarot jaunas virsotnes, bet vakarā izklaidējas tā, it kā rītdienas vairs nebūtu. "Šī ir tā sporta daļa, kura, manuprāt, nav bijusi plaši pārstāvēta ne uz lielā, ne mazā ekrāna. Un es biju apņēmības pilns izrādīt tai cieņu," stāsta režisors. Tajā pašā laikā viņš nekādā gadījumā neslavē šādu kultūru, godīgi stāstot par visiem riskiem, ar kuriem saskaras šo ekstrēmo sporta veidu mīlošie cilvēki. Pēc viņa teiktā, tikai filmēšanas laikā vien no filmēšanas grupas ielejas tālākajā daļā lavīnās gāja bojā trīs alpīnisti un viens slēpotājs. Tieši par šīs aizraušanās biedējošo apstākli stāsta viņa jaunā filma "Baiļu virsotne".
Filmas stāsts
Sižeta centrā atrodas ekstremālo sportistu grupa – viņi visi sapulcējušies Francijas kūrortpilsētā Šamonī un gatavi iekarot jaunas virsotnes. Daži cenšas aizbēgt no savām ikdienas problēmām, daži ir izsalkuši pēc adrenalīna un piedzīvojumiem, bet daži vienkārši dara savu darbu. Tiek nokomplektēta komanda, kurā ir seni draugi, precēti pāri un arī pavisam nepazīstami cilvēki.
Komandu vada pieredzējušais līderis Leo - viņš atšķiras no citiem: Leo ir visu drošības pasākumu piekritējs un nosoda cilvēkus, kuri vieglprātību pasniedz kā drosmes izpausmi. Kopā viņi iekaro Alpu virsotnes – vienu pēc otras. Un tomēr pat vispiesardzīgākie profesionāļi nav pasargāti no nāves briesmām. Komanda nokļūst vētrā, un viņi sāk zaudēt cilvēkus: kāds nespēj pārvarēt savas bailes, kāds traģiska negadījuma rezultātā nejauši krīt bezdibenī. Bet izdzīvojušie turpina meklēt ceļu augšup, kur viņus gaida, lai arī neliela, bet iespēja izglābties.
Gatavošanās
Tāpat kā Leo bija savas komandas vadītājs, arī režisors Džulians Gilbijs veda savus aktierus cauri kalnainajiem Alpiem. Viņš pats jau bija iekarojis vietējo kalnu virsotnes: Austrumu grēdu, Materhornu un Milža zobu. Tieši šeit viņš sāka filmēšanu, pirms tam veicis ar aktieriem nopietnus sagatavošanās darbus. "Mēs daudz filmējām Eigeras ziemeļu daļas sienu un Monblānu. Aktieris Fredijs Torps, viens no mūsu jaunajiem talantiem, pavadīja daudzas stundas kopā ar mani trenējoties un galu galā uzkāpa bēdīgi slavenajā Materhornā. Mums šeit bija daudz lielisku ainu – 4478 metru augstumā virs jūras līmeņa," atceras režisors.
Viss ir īsts – tāda ir piedzīvojumu trillera "Baiļu virsotne" devīze. Veidojot filmu, praktiski netika izmantoti ne paviljoni, ne "zaļie ekrāni" - filmēšana notika īstos Alpos un reālā augstumā. "Es gribēju atgriezties pie tā saucamās "vecās skolas". Tieši tādas filmas, kurās viss ir īsts, tiek visvairāk cienītas. Smagie uzņemšanas apstākļi atmaksājās, un pat vismodernākie specefekti nevar konkurēt ar to, ko mums izdevās nofilmēt. Galu galā nekas nevar būt labāks par pašu realitāti," sacīja Gilbijs. Kā atzīmē režisors, labākais rezultāts reti kad iet roku rokā ar vienkāršu darbu. Kopumā, projekta "Baiļu virsotne" realizēšana aizņēma aptuveni piecus gadus, un tieši šādu piedzīvojumu vajadzētu izbaudīt ikvienam asu izjūtu cienītājam.
Piedzīvojumu trilleris "Baiļu virsotne" – kinoteātros no 14. oktobra.