Kinolente - 822
Foto: Vida Press
Stāsta pārtapšana izcilā audiovizuālā darbā ir sarežģīts process, kas var ilgt vairākus gadus un izmaksāt miljonus. Un neskatoties uz to, ka filmu veidošanā spēkus un dvēseli iegulda gan filmēšanas komanda, gan aktieri, tomēr pat izcilākie režisori ne vienmēr ir gandarīti ar gala rezultātu.

Deivids Linčs "Kāpa" ("Dune", 1984)


Deivids Linčs sevi ir pierādījis kā režisors, kurš nebaidās riskēt un mesties izaicinājumu mutulī. Arī filmu "Kāpa" viņš piekrita filmēt, pat neizlasot grāmatu, neskatoties uz to, ka tobrīd viņam bija arī citi piedāvājumi . Linčs ar steigu uzsāka darbu pie Frenka Herberta romāna pārvēršanas scenārijā, kas viņam izrādījās "cietais rieksts". Leģendārais režisors izveidoja sešus scenārija melnrakstus, bet tāpat ar gala rezultātu nebija apmierināts. Vēlāk Linčs komentēja: "Atskatoties atpakaļ, varu teikt, ka neviens nav vainīgs, izņemot mani pašu. Iespējams, man nevajadzēja piekrist šim ekranizējumam, taču es tajā saskatīju daudzas iespējas."

Savukārt 2021. gadā pie skatītājiem nonāca jaunākā un jau krietni veiksmīgāka Frenka Herberta romāna ekranizējuma versija, ko veidoja režisors Denī Vilnēvs.

Stenlijs Kubriks "Bailes un iekāre" ("Fear and Desire", 1953)


Tikai retais režisors uzskata, ka viņa karjerā nav bijusi neviena neveiksme. Kāds melnāks plankums ir atrodams arī Stenlija Kubrika filmogrāfijā. Pats režisors uzskata, ka tā ir 1953. gada filma "Bailes un iekāre". Kubriks jau sākotnēji nebija apmierināts ar filmu, taču, gadiem ejot, nepatika tikai pieauga. 1960. gados medijos nonāca ziņa, ka režisors ir iznīcinājis oriģinālo lenti un pat cer iznīcināt visas atlikušās. Bet 1964. gadā Kubriks filmu nodēvēja par smagām pūlēm, kuras tika nepareizi liktas lietā.

Deivids Finčers "Svešais 3" ("Alien 3", 1992)


Deivids Finčers vēl tikai spēra pirmos soļus savā kino režisora karjerā, kad viņam piedāvāja darbu pie "Svešais" turpinājuma. Piecas nedēļas, lai sagatavotos filmēšanai, un nepabeigts scenārijs – tā Finčers uzsāka cīņu ar kulta filmas trešo daļu. Vēlāk viņš teica, ka tas bijis vienkārši šausmīgi. "Tas ir sliktākais, kas ar mani jelkad noticis," viņš sacīja. 2009. gadā kādā preses konferencē Finčers atklāja: "Man bija jāstrādā pie filmas divus gadus, trīs reizes mani atlaida, un man bija jācīnās par katru sīkumu. Neviens to filmu neienīda vairāk par mani un līdz šai dienai neviens to neienīst vairāk nekā es."

Džoels Šūmahers "Betmens un Robins" ("Batman & Robin", 1997)


Ne vien režisors, bet arī aktieri nebija apmierināti ar filmas iznākumu. Par ne visai veiksmīgu aktierspēli atvainojās pat Džordžs Klūnijs. Arī režisors Džoels Šūmahers ne vienu vien reizi ir atvainojies par gala rezultātu. "Es vēlos atvainoties ikvienam fanam, kurš bija vīlies. Esmu viņiem to parādā," teica viņš.

Alans Teilors "Tors: Tumsas karaļvalsts" ("Thor: The Dark World", 2013)


Režisors Alans Teilors šķita ideāli piemērots filmas "Tors" turpinājumam. Taču, kad filma nonāca kinoteātros, bija vīlušies gan skatītāji, gan kritiķi. Neveiksmē Teilors vainoja "Marvel Studios", kura it kā par maz iejaucās filmas tapšanas procesā. "Pieredze ar "Marvel" bija īpaši satraucoša, jo man tika dota absolūta brīvība, kamēr mēs filmējām, rezultātā tā pārvērtas jau par pavisam citu filmu. Tāpēc es ceru, ka nekad to neatkārtošu un nenovēlu nevienam citam."

Rakstam tika izmantota informācija no "The Independent".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!