Revolucionārais animācijas seriāls, kas debitēja kanālā "Fox" 1989. gadā, jau vairākkārt vērtēts pretrunīgi, tostarp tādēļ, ka vairākās sērijās galvenais varonis Homērs dusmu uzplūdumos pret savu dēlu Bārtu pielieto fizisku spēku un žņaudz viņu tik stipri, ka mazā puiša acis burtiski izspiežas uz āru. Lai arī tā ir viena no atpazīstamākajām tēva un dēla attiecību iezīmēm seriālā, šī darbība kritizēta par tās brutalitāti, un šķiet, ka nu "Simpsoni" no tās atvadīsies uz visiem laikiem.
35. sezonas trešajā sērijā, kuras nosaukums ir "MakMāja un sieva" ( "McMansion & Wife") Homēr paziņoja, ka ir mainījis savu attieksmi pret šo darbību. Apciemojot savu jauno kaimiņu Taijeru, abi vīrieši apmainās rokasspiedieniem, un Taijers atzīst, ka Homēram ir ļoti stingrs rokas tvēriens. "Redzi, Mārdža, zēna žņaugšana atmaksājas," Homērs par to pajoko, taču pēc tam piebilst: "Tikai jokoju, es tā vairs nedaru. Laiki ir mainījušies."
Šī epizode plaši apspriesta arī vietnē "X" (iepriekš "Twitter", kurā cilvēki ironiski uzsver, ka šādas izmaiņas prasīja tiešām ilgu laiku. Taču citi pauda prieku, uzsverot, ka dziļi sirdī zināja, ka viņu iemīļotais tēls reiz mācīsies no savām kļūdām.
Jau iepriekš multfilmā tika aktualizēts temats par vecāku vardarbību pret bērniem, un pēdējoreiz Homērs attēlots žņaudzam Bārtu 31. sezonā, kas tapusi 2019. un 2020. gadā.
Kādā sērijā 22. sezonā Homērs, Mārdžas pamudināts, apmeklē tēviem paredzētas nodarbības, kurās kādreizējais NBA zvaigzne Karīms Abduls-Džabars Homēram parāda, kā ir justies "jaunam, mazam un pārbiedētam", žņaudzot Homēru. Šīs pieredzes traumēts, Homērs atklāj, ka vairs nespēj dusmu uzplūdumos ķerties pie Bārta rīkles. Un tomēr 24. sezonā Homērs atkal ķeras klāt savai klasiskajai sodīšanas metodei, Bārtu žņaudzot viņa labākā drauga Milhausa priekšā, kurš redzētā dēļ pārbijās.
"Simpsoni" pelti arī citu iemeslu dēļ. Iepriekš plaši kritizēts varoņa Apu tēls. Apu bija indiešu izcelsmes veikala īpašnieks Sprigfīldā, kura lomu ierunāja baltādainais aktieris Henks Azaria. Gadiem ilgi raidījums tika pelts gan aktiera izvēles dēļ, gan lomas stereotipiskā raksturojuma dēļ. Par šo problēmu tapusi filma "The Problem with Apu". Sākot ar 2018. gadu, varonis no pārraides tika pakāpeniski izņemts, turklāt arī aktieris Azaria atzīmēja, ka vairs nevēlas ierunāt Apu tēlu, jo sapratis, ka visu šo gadu laikā palīdzējis izveidot marginalizējošu un dehumanizējošu stereotipu.