virietis, stress, cry, man, gulta, bad
Foto: Shutterstock
Lielāko daļu vīriešu regulāri nodarbina pārdomas par viņu seksuālajām spējām – sabiedrībā par stiprā dzimuma potenci radies ne viens vien stereotips, un šajā sakarā ārvalstu speciālisti apkopojuši piecus populārākos mītus par potenci un snieguši tiem savus skaidrojumus.

Jo lielāks vīrieša dzimumloceklis, jo augstāka viņa seksuālā aktivitāte

Patiesībā vīrieša seksuālās spējas un varēšana nav atkarīga no viņa dzimumlocekļa izmēriem, bet gan no daudzu faktoru mijiedarbības – iedzimtības, hormonu līmeņa, seksuālās pieredzes ceļā apgūtajām prasmēm, vispārējā veselības stāvokļa un citiem faktoriem. Daudzi vīrieši gan svēti tic šim mītam un pat veic dažādas dzimumlocekļa palielināšanas procedūras, kuru rezultātā nereti vīrišķais lepnums patiešām kļūst garāks, bet procedūru radītās komplikācijas dažreiz noved pie impotences.

Pēc 40 gadiem vīrieša potence neizbēgami mazinās

Arī šis ir viens no izplatītākajiem maldiem, jo potenci neietekmē vecums, bet gan vīrieša veselības stāvoklis, kā arī sociālpsiholoģiskie faktori. To apliecina statistika - starp 20 gadus veciem puišiem impotence nav retums, bet ir kungi, kuri pat pēc 70 gadu sliekšņa pārkāpšanas var pilnasinīgi nodoties mīlas prieku baudīšanai.

Tāpat zinātnieki noskaidrojuši, ka potence ir atkarīga no vīrieša statusa sabiedrībā – jo tas ir augstāks, jo vīrietis ir pārliecinātāks par sevi, vairāk rūpējas par savu veselību un fizisko formu un likumsakarīgi spēj piekopt arī aktīvāku seksuālo dzīvi. 

Bieža partneru maiņa stimulē seksuālo aktivitāti

Šo mītu, visticamāk, izgudrojuši paši stiprā dzimuma pārstāvji, lai attaisnotu savu nepastāvību un sānsoļus. Patiesībā ikviens seksuāls kontakts ar vēl nezināmu partneri vīrieša organismam un psihei rada lielu stresu – vīrieti var pārņemt bailes par neizdošanos, kā arī traucē tas, ka nav zināmas partneres īpatnības un prasības, un tas bieži vien atstāj postošu ietekmi uz potenci. Tā kā seksuālā harmonija rodas ar laiku, vīrietim daudz lielāka iespējamība sevi parādīt no labās puses ir ar pastāvīgu partneri. 

Potenci iespējams uzlabot ar vīrišķo hormonu testosterona injekciju palīdzību

Līdz šim nav zinātniski pierādīts, ka vīrišķo hormonu deficīts tieši ietekmē seksuālās funkcijas, tādēļ speciālisti ar šāda veida procedūrām neiesaka aizrauties. Ja vīrietis tomēr ir nolēmis šādu injekciju veikt, obligāti nepieciešams konsultēties ar sertificētu mediķi, jo jebkāda pašdarbība var novest ne tikai pie impotences, bet arī radīt nopietnus bojājumus vispārējai veselībai. 

Impotence ir neatgriezeniska

Ja vīrietim ir problēmas ar seksuālo dzīvi, nevajadzētu uzreiz mest plinti krūmos, jo impotences rašanos nosaka daudz dažādu faktoru, no kuriem vairumu profesionāls mediķis spēs atrisināt. Dažkārt impotenci rada psiholoģiska rakstura problēmas – tad nepieciešama psihologa konsultācija, bet, ja impotencei ir fizioloģisks raksturs, jāapmeklē andrologs.

Impotenci iespējams ārstēt ar dažādiem medikamentiem, bet mediķi neiesaka aizrauties ar viagrai līdzīgiem preparātiem, kas dod īslaicīgu efektu, jo tie var radīt sirds un asinsvadu saslimšanas. Smagākos impotences gadījumos ārsti pacientam var ieteikt falla protezēšanu, bet šī procedūra pagaidām ir ļoti dārga un piemērota ne katra vīrieša maciņam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!