'Māte pameta, kad biju mēnesi veca.' Kā likumiski nemaksāt par pansionātu
Foto: Shutterstock

"Māte mani pameta, kad man bija viens mēnesis. Par mani gādāja vecmamma, mamma par mani nekad nav rūpējusies. Tagad viņa ir pansionātā. Mums ar māsu būs jāmaksā par viņas uzturēšanos. Kur vērsties un kā pareizi uzrakstīt vēstuli sociālajam dienestam?" pēc padoma "Latvijas Vēstneša" portāla "E-konsultāciju" sadaļā vaicā Marika.

Atbild portāla pārstāve Lidija Dārziņa: "Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 8. pants paredz, ka klienta vai viņa apgādnieka pienākums ir samaksāt par saņemtajiem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

Pašvaldības sociālais dienests, ievērojot likuma 5. panta otrajā daļā noteikto, novērtē personas maksātspēju, pamatojoties uz personas sniegto informāciju par ienākumiem un noslēgtajiem uzturlīgumiem. Ja pienākums maksāt par pakalpojumu ir arī personas apgādniekiem, viņi iesniedz informāciju par ienākumiem pašvaldības sociālajam dienestam. Ja klients vai viņa apgādnieks nespēj samaksāt par sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, pakalpojuma izmaksas sedz no pašvaldības budžeta Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!