"OpenAI" ir atklājis jaunāko tehnoloģiju versiju, kas pamatā mākslīgā intelekta jeb AI tērzēšanas robotam ChatGPT. To sauc par "GPT-4o", un tas tiks izlaists visiem "ChatGPT" lietotājiem, arī tiem, kas par pakalpojumu papildus nemaksā. Šis modelis ir ātrāks nekā iepriekšējie, un ieprogrammēts tā, lai spētu reaģēt uz cilvēka uzvedību. Proti, tas spēs izklausīties pat pļāpīgs vai koķets, ziņo BBC.
Jaunajā versijā var lasīt un apspriest attēlus, tulkot valodas un identificēt emocijas no vizuālām izpausmēm. Tam ir pieejama arī atmiņa, lai tā varētu atcerēties iepriekšējās darbības. Tagad dažam tik izpalīdzīgo mākslīgā intelekta rīku varēs arī runāšanā pārtraukt, lai pēc iespējas vairāk imitētu reālu sarunu. Tam ir arī vieglāks sarunvalodas ritms – nav aizkaves starp jautājuma uzdošanu un atbildes saņemšanu.
Demonstrējot "GPT-4o" balss versiju tiešraidē, uzdevums bija sniegt noderīgus ieteikumus, kā atrisināt, piemēram, matemātisku vienādojumu, nevis vienkārši to izpildīt pašam rīkam. Vēl tas demonstrēja prasmi runāt sirsnīgā amerikāņu sievietes balsī. Tā sveicināja lietotājus un vaicāja, kā viņiem klājas. Saņemot komplimentu, tā atbildēja: "Beidz, tu liec man sarkt!"
Tomēr jaunais "GPT-4o" tik un tā pieļauj kļūdas. Piemēram, vienā brīdī, risinot uzdevumu, tas sāka risināt vienādojumu, kas vēl nebija parādīts. Tas liecina, ka vēl ir daudz darāmā, līdz var novērst kļūmes un halucinācijas, kas pašlaik vēl padara tērzēšanas robotus neuzticamus un potenciāli nedrošus.
"OpenAI" galvenā tehnoloģiju vadītāja Mira Murati raksturoja "GPT-4o" kā "maģisku", taču piebilda, ka uzņēmums novērsīs misēkļus līdz ar produkta izplatīšanu.
BBC gan raksta, ka, lai gan šī tehnoloģija strauji kļūst arvien sarežģītāka un arvien pārliecinošāka kā ikdienas pavadonis – tā nav jūtīga vai "maģiska", bet gan sarežģīta programmēšana un mašīnmācīšanās.