Cerībā piesaistīt jauniešus Vatikāns atklājis jaunu katoļu baznīcas talismanu – anime varoni Luči. Arhibīskaps Rino Fizikella, Vatikāna galvenais organizators gaidāmajā baznīcas jubilejas gadā, sacīja, ka talismans ir "radīts no vēlmes iekļūt popkultūras pasaulē, kura tik ļoti patīk mūsu jauniešiem", vēsta portāls "Sky News".
Luče, tulkojot no itāļu valodas, nozīmē "gaisma", un, izstrādājot talismanu, iedvesma nākusi no japāņu kultūras. Luči izveidoja Simone Legno, itāļu dzīvesstila zīmola "Tokidoki" līdzdibinātājs. Viņš arīdzan izstrādāja talismana "svētceļnieku draugus" – Fe, Zinu un Skaju. Arī Lučes vizuālajam tēlam ir nozīme – acīmredzami viņa ir svētceļniece, tāpēc arī atbilstoši tērpta spilgtā lietusmētelī (arī Vatikāna karogā ir dzeltenā krāsa), dubļainos zābakos un ar pastaigu spieķīti, kas simbolizē viņas neatlaidību vētras laikā, raksta "Forbes".
Taču viss Lučes tērps ir piesātināts ar katoļu ikonogrāfiju un simboliku; viņa nēsā rožukroņa krelles ap kaklu, un viņas spilgti zilie mati varētu būt atsauce uz Jaunavas Marijas zilo matu segu. Turklāt talismana acīs ir arī ķemmīšgliemeņu čaumalas, kas ir ikonisks "Camino de Santiago" svētceļojuma simbols, un gliemežvāks savukārt attēlo ceļu uz katedrāli.
Arhibīskaps Lučes dizaina iezīmes raksturoja kā "tipiskus svētceļnieka elementus", norādot uz viņas "mirdzošajām acīm" un "sirds cerības simbolu". "Attēls atspoguļo laimīgu savienību starp kristiešu simboliem un japāņu kultūru," viņš piebilda.
Luče sagādāja patīkamu pārsteigumu anime mīlošajiem katoļiem, uzreiz iedvesmojot cilvēkus radīt mākslas darbus un pozitīvu komentāru birumu soctīklos.
Tomēr ne visi ir patīkami pārsteigti par Luči, un izskan arī kritika. Proti, tradicionālāki komentētāji uzskata, ka talismans ir apkaunojums, pārāk moderns un muļķīgs, lai pārstāvētu viņu ticību.
Pašlaik Luče iekaro cilvēku sirdis soctīklos, tomēr varones oficiālā debija notiks "Lucca Comics & Games" kongresā Lukā, Itālijā, novembra pirmajā nedēļā. Savukārt katoļu baznīcā jubileja, kam par godu arī Luče radīta, ir īpašs piedošanas un izlīgšanas gads, un to parasti atzīmē ik pēc 25 gadiem. Tas sāksies 2024. gada Ziemassvētku vakarā un beigsies 2026. gada 6. janvārī.