Kā vēsta ārvalstu mediji, Marijas siluets virs Kotdivuāras lielākās pilsētas parādījies 20. aprīlī. Tūkstošiem cilvēku, kuri tobrīd bija uz ielas, sāka kliegt, ka saules staros redz dievmātes veidolu, kura, izpletusi rokas pretim pilsētas iedzīvotājiem, it kā viņus svētīja.
Vairāki cilvēki Mariju centās nofilmēt, tomēr tas neesot bijis tik viegli - kamera spējusi nodot vien mazu daļiņu tās vīzijas, ko redzēja afrikāņi.
"Es pats neesmu katolis, bet, ja tas būtu NLO, visi taču kliegtu: "Rau, tas taču ir lidojošais šķīvītis!" Tomēr visi kliedza, ka redz jaunavu Mariju - tātad tā bija jaunava Marija," medijiem stāstījis kāds no redzētā aculieciniekiem.
Kā zināms, jaunavai Marijai dikti patīk rādīties publikai - pirmo reizi šāds gadījums fiksēts 1858. gada 11. februārī, kad dievmāte parādījās slimīgai 14 gadus vecai zemnieku meitenei Bernadetei Subirū alā pie Francijas pilsētas Lurdas.
Vietā, kur (vēlāk jau svētā) Bernadete redzēja vīziju, šobrīd ir dziedniecisks avotiņš, kurā izārstējušies tūkstošiem bezcerīgi slimu cilvēku. Šī pilsēta tagad kļuvusi par populāru kristiešu svētvietu ar skaistu baznīcu - tā ir pilsēta, kuras vārdā Madonna nosaukusi savu meitu, kur svētais ūdens tek no krāna un kur plaukst plastmasas dievmāšu pārdošanas bizness.
Lurda bija pirmā pilsēta, kur kādam mirstīgajam parādījusies dievmāte. Tagad pasaulē ir vairāki simti šādu pilsētu, no kurām populārākā ir Fatima Portugālē, bet mums tuvākā - Viļņa. Savukārt beļģu filozofs Etjēns Vermēršs vēlāk ieviesis terminu "Lurdas efekts", ar ko apzīmē masu psihozes izraisītas halucinācijas (sniega cilvēks, Lohnesa ezera briesmonis u.c.).