Lai gan daudzi tā vēl īsti nav piefiksējuši ne strauju popularitāti iemantojušo plankingu (planking), ne ovlingu (owling), izrādās, ka tos jau izkonkurējis jauns sociālās izpausmes veids - horsmenings jeb "jātniekošana".
Par šī sporta veida uzsācējiem Latvijā uzskatāmi divi interneta mārketinga nozares profesionāļi Andis Silakaktiņš (@Silakaktins) un Igors Prokofjevs (@IgorsProkofjevs), kuri skaidro, ka tā īstenošanai ir nepieciešami vismaz divi cilvēki: vienam ir jākļūst par ķermeni, savukārt otram - par galvu.
Pēc viņu vārdiem, galvenais fotogrāfijas uzdevums ir panākt iespaidu, ka tajā ir attēlota viena persona, kurai galva ir atdalīta no pārējā ķermeņa.
"Aktīvi komunicējot internetā, bieži visu ko pamanām ātrāk kā citi (domāts - parastie interneta lietotāji). Konkrēti jātniekošana likās kaut kas savādāks, gribas pat teikt vairāk izaicinošs, nekā parastais plankings un ovlings un citi līdzinieki," par idejas rašanos izklaides portālam Mango pastāstīja Andis Silakaktiņš.
"Mēs saskatījām savu iespēju izpausties šajā aktivitātē un - vēl jo vairāk - būt pionieriem un horsmeninga popularizētājiem Latvijā. Ja parādīsies sekotāji, tad veidosim domubiedru grupu un varbūt pat kādu kopīgu jātniekošanas pasākumu vai flešmobu," stāsta Andis.
Viņš piebilst, ka plankings un ovlings var būt bīstams (ir zināmi pat nāves gadījumi), savukārt horsemanings ir pat ieteicams veselībai, jo dažu pozu izpildīšanai nepieciešama lokanība. "Tas ir lielisks veids, kā biroja darbiniekam izkustēties pusdienu pārtraukumā," uzskata Latvijas horsmeninga pionieris.
Foto galerijā: neliels ieskats Latvijas un ārvalstu meistaru horsmeninga izpausmēs.