Mamuts
Foto: Kadrs no video
Kāds ceļubūves inženieris Sibīrijā nofilmējis radījumu, kas, pēc viņa domām, varētu pierādīt, ka mamuti nemaz nav izmiruši.

Par mamutu uzskatītais dzīvnieks video materiālā redzams brienam caur kādas Sibīrijas upes ledainajiem ūdeņiem. Turpretī oficiālā zinātne pieņēmusi, ka vairākums mamutu izmiruši pirms aptuveni 4000 gadiem.
 
Kā vēsta Krievijas mediji, pārsteidzošos kadrus, kuros dzīvnieks lēnām iet pret straumi, krievu inženieris uzņēmis pagājušajā vasarā Čukču autonomajā apgabalā, kur viņš nodarbojās ar jauna ceļa plānošanu.

Vēl neparastāk ir tas, ka viņa iegūtie spavas paraugi atbilst mamutu spalvai, kas iegūta no sasalušiem mamutiem, kurus samērā bieži atklāj Sibīrijā.
 
"Baumas, ka nedaudzi mamuti joprojām klaiņo Sibīrijas plašumos, cirkulē jau desmitiem gadu, un vietējie iedzīvotāji reizēm ziņo, ka tos redzējuši. Sibīrija ir milzīga, un liela tās daļa joprojām nav izpētīta un ir cilvēku neskarta," jaunumus komentē paranormālu tēmu apskatnieks Maikls Koens no Lielbritānijas.
 
Spalvainie mamuti uz zemes dzīvoja pirms 10 000 gadu pēdējā ledus laikmetā. Visilgāk izdzīvoja neliels šo dzīvnieku skaits uz Vrangeļa salas netālu no Sibīrijas krastiem – domājams, tie izmira tikai pirms 3500 gadiem.
 
"Ir ļoti iespējams, ka kāda suga, kas izmirusi visur citur, var izdzīvot kādā vienā teritorijā," atzina Koens, piebilstot, ka mamutu atklāšana Sibīrijā, lai gan būtu viens no lielākajiem atklājumiem zinātnes vēsturē, varētu nepatikt Krievijai, jo izjauktu tās dabīgo izrakteņu ieguves plānus.
 
Video komentētāju domas, protams, dalās: vieni uzskata to par viltojumu, kamēr citi ir pārliecināti, ka tajā redzams Sibīrijā nomaldījies zilonis. Vēl daži tajā saskata lāci, kas mielojas ar lielu zivi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!