Foto: PantherMedia/Scanpix
Jebkurā video vietnē var atrast veselu lērumu par dokumentāliem dēvētu sižetu par citplanētiešiem, gariem un dīvainām parādībām. Vairākums no tiem izrādās vienkārši viltojumi, kurus atpazīt spēj ikviens saprātīgi domājošs skatītājs. Tomēr starp šiem video ir arī tādi, kuri izraisa patiesas trīsas jutīgākos cilvēkos, bet speciālistus sajūsmina ar dabisku izpildījumu.


Lidojošā meitene Krievijā

Šo video 2009. gadā uzņēmis kāds Krievijas iedzīvotājs, kurš mežā pastaigājies ar suni. Suns aizvedis saimnieku pie kādas sievietes, kurai blakus aptuveni divu metru augstumā lidinājās meitenīte.

Ieraudzījušas suni un viņa saimnieku, abas aizbēgušas. Skeptiķi ir pārliecināti, ka video ir iestudēts un meitenīte iekārta tievās trosītēs, kas piestiprinātas koka zariem tā, lai nebūtu redzamas kadrā.

Kā gan citādi izskaidrot to, ka kamera uz mirkli pavēršas pret zemi, bet nākamajā mirklī parāda bērnu, kas nolaidies uz zemes?


Bezgalvainais spoks

Daži avoti apgalvo, ka šis video uzņemts Indijā, pēc citiem, kas šķiet ticamāki, - Irākā. Četri pusaudži, klaiņojot pamestā skolā, nejauši ar mobilā tālruņa kameru uzņēmuši kādu tumšu veidolu.

Par "bezgalvaino spoku" iesauktā būtne parādās ieraksta trešās minūtes sākumā. Šausmu sajūtu pastiprina savādās skaņas, kas, spriežot pēc visa, ir muedzina aicinājums uz musulmaņu lūgšanu, bet ieraksta sliktās kvalitātes dēļ skan diezgan biedējoši.

Skeptiķi arī brīnās, kāpēc gan pusaudžiem filmēt pastaigu pa tukšu ēku.


Džakartas eņģelis

Novērošanas kamera kādā no Indonēzijas galvaspilsētas Džakartas laukumiem nofilmējusi, kā uz asfalta nokrīt kaut kas mirdzošs, kas pēc formas atgādina būtni ar lieliem spārniem, un tūlīt pat atkal paceļas gaisā.

Video kritizētāji apgalvo, ka visvieglāk ir atdarināt tieši novērošanas kameru ierakstus. No otras puses, šāds viltojums var arī sajūsmināt ar to, cik precīzi izstrādātas ir visas detaļas.


Kritušais Golums Katalonijā

Divi vīrieši naktī dodas mežā, cenšoties atrast dīvainu skaņu avotu. Zemē viņi redz mētājamies apgrauztas asakas un milzīgas baltas spalvas. Kārtīgi apskatot "kritušo eņģeli", kā to nodēvējuši paši video autori, uz tā muguras redzams kaut kas līdzīgs rētām vietās, kur teorētiski varēja atrasties spārni.

Datoranimācijas eksperti uzskata, ka šādu video izgatavot ir ļoti vienkārši, bet "liesmojoši acu" efekts panākams ar speciālām lēcām. Interneta lietotāji iesaukuši radījumu par Golumu, jo tas ļoti līdzinās personāžam no Gredzenu pavēlnieka: viņš ir kails, bāls, izģindis un pārtiek no zivīm.


Disnejlendas spoks

Kārtējais spoku video no novērošanas kamerām - šoreiz tas ierakstīts atrakciju parkā un it kā bijis skatāms apsardzes darbinieka monitorā.

Interesanti, ka spoks, kas nesteidzīgi pastaigājas pa celiņiem, nofilmēts tieši blakus atrakcijai "Māja ar spoku". Neticīgie skatītāji nešaubās, ka tā ir prasmīga datoranimācija.


Sienām ir rokas

Biedējošākais video šajā apkopojumā parāda kādu šausmu pārņemtu cilvēku, kas ar videokameru rokās skrien pa māju, no kuras sienām un griestiem viņam stiepjas pretī briesmoņu rokas, bet pēc tam uzbrūk arī zobains dēmons.

Baiļu atmosfēra radīta atbilstoši žanra klasikai. Tomēr skeptiķi atkal vienbalsīgi apgalvo, ka izmantota datoranimācijas veidošanai paredzētā tehnoloģija CGI. Turklāt darinājums ir visnotaļ kvalitatīvs, jo no rokām pat atspīd gaisma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!