Māksla esot medus, kas glabā cilvēku dvēseles un tiek sanests ar darba un grūtību spārniem. Lai pilnībā izbaudītu mākslas medus garšu, jādodas uz šīs vasaras "saldākajām" mākslas vietām, kuras iesaka mākslinieks Ritums Ivanovs.

No 9. maija galerijā "Bastejs" apskatāma Rituma Ivanova izstāde "Symbol of Illusion", kurā mākslinieks pievēršas nāves simboliem mākslā, atzīstot, ka galvaskauss kā simbols bieži tiek izmantots nevietā, taču viņam galvaskausa simbols nozīmē dzīves un nāves iluzoru apvienojumu. "Nāve savā ziņā ir jauns sākums un dzīvība", saka Ritums Ivanovs.

Venēcijas mākslas biennāle ir prestižākais notikums starptautiskajā vizuālās mākslas dzīvē, kurā ar savām ekspozīcijām piedalās valstis no visas pasaules. Venēcijas biennāle norisinās reizi divos gados un šogad tā apmeklētājiem būs atvērta no 1.jūnija līdz 24. novembrim. Venēcijas Biennāle ir senākais un viens no apmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē.

Latvija Venēcijas mākslas biennālēs piedalās kopš 1999. gada. Šogad Latvijas ekspozīcija pirmo reizi atradīsies vēsturiskā un nozīmīgā mākslas teritorijā Venēcijas centrā – Arsenālā un tās atklāšana notiks 31. maijā. Ekspozīciju īpaši šai vietai veidojuši mākslinieki Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis.

Katram mākslas "gardēdim" kaut reizi dzīvē jānokļūst Pasaules prestižākajā mākslas gadatirgū Art Basel, kas šogad notiks no 13. līdz 16. jūnijam Šveices pilsētā Bāzelē. Šo mākslas pasākumu mēdz dēvēt arī par mākslas olimpiskajām spēlēm, jo te pārstāvētas gandrīz 300 ievērojamākās galerijas no Ziemeļamerikas, Latīņamerikas, Eiropas, Āzijas un Āfrikas, kuras demonstrēs vairāk kā 4 tūkstošu mākslinieku darbus, sākot no modernās mākslas vecmeistariem un beidzot ar pavisam jauniem, uzlecošiem talantiem.

Katrai pasākuma dienai ir speciāla programma – simpoziji, filmu demonstrēšana un sarunas ar māksliniekiem. Gadatirgū būs pārstāvētas visas mākslas nozares - gan glezniecība, gan tēlniecība, fotogrāfija, video, instalācijas un citas. Bāzelē būs ko redzēt gan galeristiem un kolekcionāriem, gan arī "parastajiem" mākslas mīļotajiem.

Noteikti ir vērts doties uz Šlēsvigu – Holšteinu, Vācijas ziemeļos. Te cilvēku dzīves ritmu ietekmē vējš, Baltijas un Ziemeļu jūras viļņi un ikgadējā starptautiskā vizuālās mākslas izstāde NordArt, kas notiek no 2013. gada jūnija līdz oktobra sākumam. Šogad izstādē fokuss likts uz Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieku darbiem.

NordArt notiek jau no 1999. gada un katru gadu pulcē vairāk kā 200 māksliniekus, kurus izvēlas īpaša žūrija. Pagājušajā gadā, piemēram, pieteikumus dalībai izstādē bija sūtījuši 2000 mākslinieki no 84 valstīm. Izstādes laikā notiek simpozijs, kurš pulcē dažādu paaudžu māksliniekus no visas pasaules, lai pavadītu laiku sarunās, iegūtu jaunus paziņas un strādātu. Simpozija rezultātā tapušie darbi tiek izstādīti Carlshüttē un tās skulptūru parkā. No 2011.gada Kunstwerk Carlshütte NordArt laikā notiek arī Šlēsvigas – Holšteinas orķestra koncerti.

Un visbeidzot, ja dodaties ceļojumā uz kādu no pasaules lielpilsētām, savas "mākslas gardēža kārpiņas" jūs noteikti varēsiet iepriecināt modernās mākslas muzejos, piemēram, Pompidū centrā Parīzē, Teita mākslas galerijā Londonā, laikmetīgās mākslas muzejā "Kiasma" Helsinkos, Stokholmas Modernās mākslas muzejā vai tepat Tallinā – Kumu mākslas muzejā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!