<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/chicagogeek/"> chicagogeek</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/"> cc</a>
Mājas pārdošana nav joka lieta, to zina ikviens, kurš pats vai viņa draugi, vai tuvinieki gājuši cauri šim procesam. Stāstu par dažādām ķibelēm netrūkst. Turklāt, ja piemirst pārbaudīt dažas vienkāršas lietas, kurām, starp citu, uzmanību pievērš pircēji, tad pārdošanas process var vēl vairāk ieilgt.

Lūk, septiņas lietas un vietas, kas jāpārbauda vēl pirms rakstīt sludinājumu vai meklēt mākleri. Ja šīs lietas neatrisina, pircēji var (kas nozīmē, ka to arī darīs) tās izmantot, lai pieprasītu zemāku cenu par mitekli.

Mitrums pagrabā

Foto: F64

Mājas pagrabam noteikti jābūt maksimāli sausam - neviens pircējs nepaies garām šai svarīgajai nama daļai. Par laimi, lielāko daļu ar pagraba mitrumu saistīto problēmu var samērā vienkārši atrisināt. Bieži vien "briesmīgo" mitrumu pagrabā izraisa tāda banāla lieta kā neveiksmīgi novietota ūdens noteka. Nopietnākas ķibeles (uz laiku) var atrisināt mitruma uzsūcējs.

Ūdens sildītāja darbība

Foto: Publicitātes foto

Ūdens sildītājam ir normāli jāfunkcionē, nevienam no savienojumiem nevajadzētu laist cauri ūdeni. Ne jūs, ne potenciālais mājokļa pircējs nevēlas redzēt rūsas pēdas - ne uz bākas, ne sildīšanas tvertnē. Profilaktiskos nolūkos par ļaunu nenāktu nožāvēt sildītāju un pārliecināties, ka tas darbojas korekti visos režīmos.

Kanalizācijas sistēma

Foto: PantherMedia/Scanpix

Mājā nav nekā ļaunāka par nedarbojošos vai aizsērējušu kanalizāciju. Pats par sevi saprotams, ka pircēji pārbaudīs kanalizācijas sistēmu un jebkuras problēmas radīs noraidošu attieksmi. Tādēļ, ja ar kanalizāciju ir kādas problēmas, atrisiniet tās saviem spēkiem vai vaicājiet palīdzību profesionāļiem. Viņu pakalpojumi noteikti izmaksās krietni lētāk par "atlaidi", kādu centīsies izkaulēt mājas pircēji.

Piloši krāni un caurules

Foto: stock.xchng

Pilošas caurules un krānus ievēros pat visneuzmanīgākais pircējs (vai viņa mākleris) - šai lietai uzmanību pievērš pat sievietes. Tādēļ pārbaudiet visus krānus virtuvē un labierīcībās, aplūkojiet un novērtējiet caurules, kas nav iebūvētas sienās, kā arī lielos ventiļus pagrabā.

'Aizputējušais' drošinātāju skapis

Foto: DELFI

Pieņemot, ka neesat šajā mājas daļā ielūkojies gadiem, tomēr pirms pārdošanas ir jāpārliecinās, ka drošinātāju skapis ir tāds, kādam jābūt, proti, tajā nekas nedzirksteļo, nekarājas vadi, viss ir pieslēgts un darba kārtībā. Un, jā, zirnekļu ģimenei būs jāpārceļas. Ja rodas šaubas par skapja funkcionēšanu, palūdziet, lai to apskata profesionāls elektriķis, jo pastāv ļoti liela varbūtība, ka arī pircējs vēlēsies, lai profesionāļi novērtē elektrotīkla kvalitāti mājā.

Nekopta apkures un ventilācijas sistēma

Foto: PantherMedia/Scanpix

Viena no svarīgākajām sistēmām mājās ir apkure un ventilācija. Pārliecinieties, ka tā ir pilnīgā kārtībā, kā arī, vai neesat aizmirsis par profilaktisko apkopi un jaunu filtru uzstādīšanu pēdējā gada laikā. Gaisa kondicionētājiem nevajadzētu pilēt un būt aprūsējušiem, savukārt apkurei jādarbojas nevainojami - jābūt gatavam abas sistēmas nodemonstrēt darbībā, pat, ja aiz logiem ir neizturama tveice vai stindzinošs sals.

Sienu stāvoklis


Protams, ja māja ir ļoti veca, turklāt ilgus gadus neremontēta, nav vērts pat mēģināt izlikties labākiem. Taču reizēm gadās tā, ka pat, ja remonts ir salīdzinoši svaigs, sienās ir ne pārāk estētiski robi, bērnu "mākslas" darbi un citi sīki, bet kaitinoši "grēku" pierādījumi. Ar kritisku skatienu aplūkojiet savu mājokli (gan iekštelpās, gan no ārpuses) un rūpīgi izvērtējiet iespējamās kosmētiskās problēmas. Parasti to novēršana prasa vien pāris stundas, turklāt pircējiem nebūs iemesla nokaulēt cenu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!