Mūsdienu pasaulē arvien lielāku vietu ieņem zinātne un jaunākās tehnoloģijas, cilvēki ir aizņemti ikdienas steigā, tomēr katru gadu miljoniem cilvēku dodas svētceļojumos, lai paskatītos uz savu dzīvi no malas, pārdomātu vērtības un prioritātes. Svētceļnieki atzīst, ka viņu dzīve dalās vecajā dzīvē – pirms svētceļojuma un jaunajā – pēc tā. "Delfi Ceļojumi" apkopoja Eiropas svētceļojumu galamērķus, kas sniegs arī jums iespēju piedzimt no jauna.

Camino de Santiago

Foto: Publicitātes foto

Tēva Pio svētvieta, San Giovanni Rotondo, Itālijā


Tēvs Pio, kapucīnu mūks, kļuva slavens 1918.gadā, kad viņa plaukstas un pēdas sāka asiņot, tādējādi kļūstot par pirmo cilvēku, kuram kopš Svētā Franciska 13.gadsimtā, kuram parādījušās stigmas. Pio sekotāji uzskata, ka viņam piemitušas arī citas pārdabiskas spējas, piemēram, piešķirt spēcīgu aromātu nesmaržojošam ziedam vai būt divās vietās vienlaicīgi. Tēva Pio kapenes un baznīcu ik gadu apmeklē septiņi miljoni svētceļotāju.

Lurda Francijā


1858.gadā 14 gadus vecā Bernadette Soubirous redzēja Jaunavu Mariju grotā pie Lurdas ciemata, kas atrodas Francijas dienvidrietumos. Kopumā meitene redzējusi 17 vīzijas. Ūdeņi, kas plūst grotā tiek uzskatīti par dziednieciskiem, tāpēc katru gadu šo garīgo centru apmeklē vismaz 5 miljoni cilvēku.

Fatima Portugālē


1917.gadā trīs ganu bērni stāstīja par Jaunavas Marijas parādīšanos netālu no Vila Nova de Ourem pilsētiņas. Marija nodeva šiem bērniem trīs pareģojumus un vīzijas. Pirmā bijusi elles vīzija, otrā – Otrā Pasaules kara pareģojums, bet trešā joprojām palikusi noslēpumā. Jaunava Marija lūgusi uzcelt kapelu, un viņas griba izpildīta – vietā, kur Jaunava parādījās bērniem tika uzcelta neliela baznīca.

Svētā Franciska baznīca Asīzē Itālijā


Asīze ir viduslaiku pilsēta, kurā dzimis un arī apbedīts Asīzes Francisks – mūks un dzejnieks. Pēc nāves viņu uzskatīja par svēto, jo viņa askētiskais dzīves veids pārsteidza laikabiedrus. Neilgi pirms nāves viņš esot piedzīvojis garīgu parādību, kas tik ļoti satriekusi mūku, ka viņam atvērušās Jēzus Kristus brūces pēdās, plaukstās un sānos (stigmāti), no kurām tecējušas asinis. Franciska dibinātais mūku ordenis nedzīvoja klosteros kā citi mūki, bet gan klejoja apkārt, sprediķoja tautai saprotamā valodā un ievēroja galējas nabadzības solījumu. Mūsdienās uz Asīzi plūst miljoniem svētceļnieku.

Jasna Gora, Czestochowa, Polijā


Šajā Polijas vidienes klosterī ir izstādīta Melnā Madonna – ikona, kurai piedēvē pārdabiskas spējas. Jasna Gora ir atzīta svētceļojumu vieta, kurp gadā kājām dodas ap pieciem miljoniem svētceļnieku. Visvairāk cilvēku te pulcējas Debesbraukšanas dienā un Jasna Gora Ražas festivālā.

Medugorje, Bosnija un Hercegovina

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!