kamielis Turkmenistāna
Apmeklēt masu tūrisma vietas jeb doties turp, kur ierodas neticami maz viesu? Vairākums izlems par labu pirmajam variantam. Tomēr pasaulē ir tik daudz brīnišķīgu vietu, kuras tūristi dažādu iemeslu dēļ apciemo minimāli. Turpinājumā resursa "TopNews" apkopotās valstis, kur tūristu ir tik maz, ka tie paši kļūst par apskates objektu citiem.

Nauru Republika – 200 tūristu gadā


Nauru - sīciņa salu valsts Mikronēzijā, Klusajā okeānā, gandrīz uz paša ekvatora. Nauru ir pasaulē mazākā salu valsts (tās platība ir 21 km²), mazākā neatkarīgā republika un pasaulē vienīgā republika bez oficiālas galvaspilsētas.

Nauru iekļauj koraļļu rifi, kas padara šo vietu īpaši pievilcīgu zemūdens niršanas prieku cienītājiem un zvejas cienītājiem. Valsti apdzīvo apmēram 10 000 iedzīvotāju, šeit ir milzīgs bezdarbs un nav faktiski nekādas nakts dzīves. Šeit atrodamas veselas divas viesnīcas - "lepnākā", kas atrodas pludmalē un "pieticīgā", kas meklējama pilsētiņā. Laikam piedāvājums ir pārāk bēdīgs, lai atvilinātu šurp vidusmēra tūristu.

Somālija – 500 tūristu gadā


Foto: Reuters/Scanpix

Pilsoņu karš, normālas valdības iztrūkums vairāku gadu garumā, musulmaņu ekstrēmisti, mantas kāri pirāti un jūras laupītāji, šariata likumi - Somālijai ir vienkārši graujoša reputācija.

Par vienu no pasaules bīstamākajām valstīm dēvētajā Somālijā puslīdz droša zona skaitās galvaspilsēta Mogadišo. Tāpēc turp ik pa laikam saņemas lidot kāda no aviokompānijām.  Taču vietējie iedzīvotāji ir tendēti uzskatīt baltos cilvēkus par "naudas lādēm" ar visām no tā izrietošām sekām. Tāpēc pludmales prieki vai vietējā tirgus apmeklējums tiek ieteikts visai piesardzīgi. Tie, kas tomēr saņemas iet uz vietējo tirgu, kā suvenīru tur var nopirkt, piemēram, Somālijas pilsoņa pasi.

Tuvalu – 1200 tūristu gadā


Foto: AFP/Scanpix

Tuvalu ir izmēros niecīga valsts Polinēzijā. Valsts atrodas arhipelāgā, kuru veido pieci atoli un četras salas. Kopējā platība 26 km², un pēc šī rādītāja tā ir ceturtā mazākā pasaules valsts. Uz šo valsti nav faktiski nekādas aviosatiksmes. Resurss "TopNews" norāda, ka turp lido vien "Air Pacific".

Apkārtējā ūdens līmenis ir ar tendenci paaugstināties, tāpēc Tuvalu ir regulāri applūšanas draudi. Vietējā valdība apspriež plānu iepirkt kādas teritorijas, kurp evakuēt iedzīvotājus, ja situācija kļūs pavisam bīstama. Tūristiem šeit ir visai maz izklaides - Tuvalu ir tipisks Klusā okeāna nostūris, kas piedāvā "paradīzes tipa" ainavu - pludmales, palmas un daudz saules. Dažreiz ar to vien ir par maz.

Kiribati – 4700 tūristu gadā


Foto: AFP/Scanpix

Kiribati Republika ir salu valsts Klusā okeāna centrālajā daļā. Lielākā daļa cilvēku uz šīs pasaules nekad pat nav dzirdējuši Kiribati vārdu. Šī vieta nav arī diez ko populāra aviolīniju maršrutu izstrādātāju vidū. Arī šīs teritorijas apdraud ūdens līmeņa celšanās.

Tomēr ir vērts izpētīt šīs vietas satelītuzņēmumus un kartes -  šeit ir lieliski apstākļi peldēšanai, snorkelēšanai, daivingam, zvejas priekiem un dažādiem ūdenssporta veidiem.


Māršala salas – 5000 tūristu gadā


Māršala salas ir salu valsts Mikronēzijā, kas aizņem tāda paša nosaukuma arhipelāgu. Māršala salas veido vairāk nekā 1150 koraļļu salas. Mēģināt turp vispār nokļūt - tas jau ir izaicinājums!

Monopols lidojumiem uz šo vietu pieder kompānijai "United Airlines", un šī kompānija zina, cik augstu novērtēt savus sniegtos pakalpojumus. Iespējams, šī ir viena sasodīti skaista un romantiska vieta, taču pasaulei par to ir pārāk maz informācijas. Tad varbūt tieši tādēļ būtu vērts turp doties?


Ekvatoriālā Gvineja - 6000 tūristu gadā



Šī valsts ir prezidentāla republika Centrālāfrikā - viena no mazākajām kontinentā. Visiem, izņemot ASV pilsoņus, nepieciešama vīza, lai apmeklētu šo valsti. Lai iegūtu šo vīzu, nākas iziet cauri pamatīgākās birokrātijas elles lokiem, vēstī "TopNews". Taču Latvijas iedzīvotājiem vīza būs jānoformē vēl pirms brauciena uz šo eksotisko valsti, kā arī jāveic HIV/ Aids tests.

Laikam tūrists šeit tomēr nav īpaši gaidīts viesis. Tūristiem tiek ieteikts izvairīties fotografēt, piemēram, jebkādas iestādes, ja nevēlaties nokļūt nepatīkamās vārdu krustugunīs ar vietējiem policistiem vai cilvēkiem, kas par tādiem uzdodas. Īpaši jāatturas no prezidenta pils bildēšanas. Jā, neizklausās viesmīlīgi....


Turkmenistāna – 7000 tūristu gadā


Foto: AFP/Scanpix

Bijušo padomju republiku Turkmenistānu un Ziemeļkoreju resurss "TopNews" nosaucis par pašām "vājprātīgākajām" pasaules valstīm. Tomēr salīdzinoši nesenā valsts līderu maiņa atstājot zināmu vietu cerībām. Šī esot arī viena no visinteresantākajām pasaules valstīm.

Tomēr tūristus, šķiet, pārāk nevilina iespēja apmeklēt šo autoritatīvo zemi, kas ir viena no pasaulē izolētākajām, kaut tā ir neticami bagāta ar dabasgāzi un energoresursiem. Tās galvaspilsētā Ašgabatā ir pasaulē lielākais no baltā marmora celto ēku blīvums. "Ja marmoru izklātu uz zemes, tad uz katriem 4,87 kvadrātmetriem zemes būtu viens kvadrātmetrs marmora," teikts Ginesa rekordu grāmatas interneta vietnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!