Kamēr vairums zinātnieku norādīs, ka aizkapa dzīve neeksistē vai nav pierādāmā, kāds amerikāņu zinātnieks apgalvo, ka var pierādīt pēcnāves dzīves esamību, vēsta laikraksts "Daily Mail".
Pierādījumi ir meklējami kvantu fizikā, uzskata profesors Roberts Lancs no Ziemeļkarolīnas Universitātes medicīnas skolas. Saskaņā ar biocentrisma teoriju nāve, kā to uztver cilvēks, ir apziņas radīts produkts.
"Mēs uzskatām, ka dzīve ir vienkārši oglekļa un molekulu aktivitāte - kamēr tās ir aktīvas, mēs dzīvojam, bet pēc tam pūstam zemē," savā interneta vietnē raksta pētnieks.
Cilvēks tic nāvei, jo viņam to iemāca un tāpēc, ka prāts dzīvību saista ar iekšējo orgānu darbību, uzskata Lancs. Viņa biocentrisma teorija tikmēr skaidro, ka nāve var nebūt tas, ko cilvēks ir pieradis ar šo apzīmējumu saprast.
Dzīve un bioloģija ir centrālā realitātes daļa, un dzīve veido Visumu, nevis otrādi, uzskata profesors. Tas nozīmē, ka cilvēka apziņa nosaka Visuma objektu formu un izmēru.
Lancs to ilustrē ar piemēru par to, kā cilvēks uztver apkārtējo pasauli. Cilvēks redz debesis un sauc tās par zilām, bet ja viņa smadzeņu šūnas mainītos, viņš tās redzētu jau zaļas vai sarkanas.
"Tātad: Viss, ko jūs redzat, nevar eksistēt bez jūsu apziņas. Izpratne par Visumu ir mūsu prātos," skaidro Lancs.
Pasaules uztvere biocentrisma skatījumā tāpat nozīmā, ka laiks un telpa ir "parasti mūsu prāta instrumenti". Tiklīdz kā cilvēks to pieņems, tā kļūs skaidrs, ka nāve neeksistē.
Piedevām vēl ir fiziķi un teorētiķi, kas uzskata, ka ir nebeidzams daudzums Visumu ar dažādām cilvēku un situāciju variācijām, kas notiek vienlaicīgi. Lancs piebilst, ka viss, kas var notikt, kādā brīdī notiek starp šiem Visumiem, bet tas nozīmē, ka nāve būtībā vienkārši nevar eksistēt.
Cilvēka dzīve ir kā daudzgadīgs zieds, kas atgriežas, lai uzziedētu, uzskata Lancs.