2014. gadā tiks izmēģināti pirmie divi kosmiskie aparāti, kas cilvēkiem beidzot palīdzēs nokļūt uz Marsa. Septembrī NASA četru stundu lidojumā ap Zemi palaidīs kosmosa kuģi "Orion", un arī privātā kompānija "SpaceX" orbītā plāno palaist savu raķeti "Falcon Heavy".
2013. gadā Zemei pietuvojās komēta ISON, bet tagad cilvēce dosies atbildes vizītē - Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) kosmiskais aparāts "Rosetta" ieies Čurjumova-Gerasimenko komētas orbītā un nosēdīsies uz tās virsmas.
Plānots, ka notiks ievērojams izrāviens seno būtņu genoma nolasīšanā - 2014. gadā tiks apkopots Homo Erectus (tas ir attāls cilvēka sencis, kas dzīvoja pirms aptuveni miljons gadiem) genoms.
2014. gadā Brazīlijā notiks pasaules čempionāts futbolā, un plānots, ka pirmo sitienu pa bumbu izdarīs nevis kādas izlases spēlētājs, bet gan zem jostasvietas paralizēts pusaudzis - viņš to paveiks, izmantojot ar domu spēku vadāmu eksoskeletu.
Ja britu parlaments atļaus jaunu ekstrakorporālās apaugļošanas formu, tad šogad, iespējams, pasaulē nāks pirmais bērns, kuram ir trīs vecāki. Daudzām sievietēm tas ļaus saviem bērniem ģenētiski nenodot tālāk dažas slimības, kas līdz šim tika uzskatītas par iedzimtām.
Plānots, ka šogad pārdošanā nonāks plaši reklamētās gudrās brilles - "Google Glass". Briļļu apoloģēti sajūsminās, ka, piemēram, ķirurgi varēs translēt operācijas gaitu, bet skeptiķi uzskata, ka privātā dzīve līdz ar to būs pilnībā sagrauta.
Tāpat 2014. gadā plānots, ka kompānija "Hyundai" laidīs klajā apvidus auto, kas enerģijas ieguvei izmanto ūdeņradi, tiks publiskota līdz šim vērienīgākā pasaules klimata izmaiņu karte u.c. nozīmīgas lietas.
Ar detalizētu 2014. gadā plānoto zinātnes un tehnikas sasniegumu sarakstu var iepazīties šeit.