RIA12-1314687_4134 (1)
Foto: RIA Novosti/Scanpix
Iespējams, ka ne viena vien piedzīvojumus mīloša ceļotāja prātu nodarbinājis jautājums par to, kādas izjūtas pārņem ārkārtīgi lielā, piemēram, mīnus 60 grādu salā. Ja patiešām vēlaties to izbaudīt uz savas ādas, jums jādodas uz kādu no zemāk minētajiem galamērķiem. Tās ir vietas, kur reģistrētas modernās meteoroloģijas vēsturē viszemākās gaisa temperatūras, vēstī "News.com.au".

1. Antarktīda

Teds Skamboss, ASV Nacionālā Sniega un ledus datu centra zinātnieks, atzīst, ka zemākā jebkad reģistrētā temperatūra uz Zemes fiksēta Antarktīdā, 2013. gada 31. jūlijā. Starp Fudzi un Argusa leduskupoliem NASA satelītu todien fiksētā temperatūra bija mīnus 93,2 grādi pēc Celsija. Tomēr šis ieraksts nekad neiekļūs rekordu grāmatās, jo Pasaules Meteoroloģijas organizācija par korektiem atzīst tikai tādus temperatūras mērījumus, kuri veikti ar ierīcēm, kas izvietotas dažus metrus virs zemes virsmas.

2. Arī Antarktīda

Arī oficiāli reģistrētais zemākās temperatūras rekords uzstādīts Antarktīdā, Padomju Savienības pētniecības stacijā "Vostok". 1983. gada 21. jūlijā šeit tika reģistrēta mīnus 89,4 grādus zema temperatūra.

3. Verhojanska, Krievija

Vidējā temperatūra janvāra mēnesī Verhojanskā ir mīnus 45,8 grādi pēc Celsija. Taču 1892. gadā šeit tika fiksēta visu laiku zemākā temperatūra - mīnus 67,7 grādi.

4. Oimjakona, Krievija

Oimjakonā visaukstākais bijis 1933. gada 6. februāris, kad gaisa temperatūra arī bijusi mīnus 67,7 grādi pēc Celsija.

5. Ziemeļu Ledus pētniecības stacija, Grenlande

1954. gadā Grenlandē, Ziemeļu Ledus pētniecības stacijā tika fiksēta temperatūra mīnus 66,1 grāds pēc Celsija. Šķiet, tas nav diez ko pārsteidzoši, ja ņem vērā vietas nosaukumu.

6. Jakutska, Krievija

Vēl viena Krievijas pilsēta, kurā fiksēta globālā mērogā rekord zema temperatūra, ir Jakutska - ostas pilsēta Ļenas upes krastā. 1891. gada februārī termometra stabiņš šeit noslīdēja līdz mīnus 64,4 grādiem pēc Celsija. Interesanti, ka Jakutska ir arī lielākā pilsēta pasaulē, kas uzbūvēta mūžīgā sasaluma joslā.

7.  Snega, Jukona, Kanāda

Laipni lūgti Kanādas aukstākajā pilsētā - Snegā. Tā atrodas Jukonas teritorijas dienvidrietumu daļā netālu no ASV štata Aļaskas robežas. Aukstākā diena Snegā bijusi 1947. gada 4. februāris, kad gaiss atdzisa līdz mīnus 63 grādu atzīmei.

8. Prospektkrīka, Aļaska, ASV

Zemākās temperatūras rekordu desmitniekā viens no nesenākajiem labojumiem veikts 1971. gada 23. janvārī, kad Aļaskas ciematā Prospektkrīkā tika reģistrēti saldējoši mīnus 62 grādi pēc Celsija.

9. Fortgūdhoupa, Ziemeļrietumu teritorija, Kanāda

1910. gada Vecgada vakars apdzīvotā vietā Kanādas ziemeļos ar itin ironisku nosaukumu (angļu val. Fort Good Hope - Labās Cerības forts) bija īpaši ziemīgs - gaiss todien atdzisa līdz mīnus 61,7 grādiem.

10. Fortvermiljona, Alberta, Kanāda

Fortvermiljona ir gleznaina pilsētiņa Kanādā, Albertas provinces ziemeļos. Tiesa, tā pazīstama arī ar īpaši skarbām ziemām. 1911. gadā šeit tika fiksēta rekord zema temperatūra - mīnus 61,6 grādi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!