Tagad Lurda kļuvusi par populāru kristiešu svētvietu ar skaistu baznīcu: tā ir pilsēta, kuras vārdā Madonna nosaukusi savu meitu (Lourdes), kur svētais ūdens tek no krāna un kur plaukst plastmasas Dievmāšu pārdošanas bizness.
Vietā, kur [vēlāk jau svētā] Bernadete redzēja vīziju, šobrīd ir dziedniecisks avotiņš, kurā izārstējušies tūkstošiem bezcerīgi slimu cilvēku. Avots gan nepalīdzēja pašai Bernadetei, kura no smagām slimībām mira 35 gadu vecumā.
1992. gadā Romas pāvests Jānis Pāvils II 11. februāri ierosināja atzīmēt kā Vispasaules slimnieku dienu.
Lurda bija pirmā pilsēta, kur kādam mirstīgajam parādījusies Dievmāte. Tagad pasaulē ir vairāki desmiti šādu pilsētu, no kurām populārākās ir Fatima Portugālē un Gvadelupa Meksikā, bet mums tuvākā - Viļņa.
Fatima (tāpat kā divas pilsētas Ēģiptē - Asiuta un Zeitona) gan šajā sarakstā ir nedaudz citā statusā, jo šajās pilsētās Dievmāti vienlaikus redzējis cilvēku pūlis, nevis atsevišķi reliģiozi indivīdi kā pārējos gadījos. Savukārt beļģu filozofs Etjēns Vermēršs vēlāk ieviesis terminu "Lurdas efekts", ar ko apzīmē masu psihozes izraisītas halucinācijas (sniega cilvēks, NLO, čupakabra, Lohnesa ezera briesmonis u.c.).