Černobiļa - 5
Foto: Shutterstock

Saistībā ar Černobiļu un, vēl vairāk, ar pamesto pilsētu Pripjatu, kas atrodas Ukrainas bēdīgi slavenās avārijas zonas sirdī, saistās vairāki populāri mīti un leģendas. Tas tādēļ, ka, tur ierodoties, šķiet, ka redzi tādu kā iekapsulētu laiku, sastingušu mirkli no pagātnes, kur sajūtama īpaša Padomju Savienības aura, un šīs sajūtas medīt brauc arvien vairāk tūristu. Ik gadu bijušo Černobiļas reaktora apkaimi, pēc britu laikraksta The Telegraph 2011. gada aprēķiniem, apmeklē vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku, bet tas, protams, nepaliek bez sekām.

Ikviens, kas turp dodas, vēlas fotogrāfijās ietvert interesantos skatus - sirreālas gāzmasku kaudzes, kas mētājas uz skolas ēdnīcas grīdas, padomju propaganda uz klašu telpu sienām, daudz kur var atrast lelles, ko bērni steigā aizmirsuši pirms vairāk nekā ceturtdaļgadsimta. Tomēr tas neizbēgami paredz arī to, ka daudzi "piekārto visu", lai aina izskatītos interesantāk un "īstāk".

Visi šie neskaitāmie, īpatnējie attēli, kas atrodami internetā, kā arī raksti un sižeti medijos Černobiļas atomreaktoru un tā apkaimi ir savā ziņā romantizējuši, īpaši rietumu pasaulē. Tas, ka Černobiļa sen vairs nav autentiska vieta vai laika kapsula no 1986. gada, kad notika avārija, ir skaidrs, jo jau gadiem šo vietu apmeklē tūkstošiem tūristu, kas katrs ne tikai cenšas paņemt ko piemiņai, bet bieži aiz sevis atstāj arī atkritumus un grafiti. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!