2178239262_e130cd33d0_o
Daudziem piedzīvojumu meklētājiem došanās visai bīstamā ekskursijā ir labākais veids, kā pavadīt brīvdienas. Tāpēc dažādās pasaules malās radītas bīstamas vai šķietami neprātīgas tūres, kas to baudītājiem var radīt arī dažādus apdraudējumus – gan fiziskus, gan attiecībās ar likumu.

Sākot ar Bolīvijas Nāves ceļu – kalnu taku, ko pieveic ar velosipēdu, līdz pat padomju armijas "arestam" Lietuvā - "Daily Mail" nosaucis pasaules pašlaik nervus kutinošākās ekskursijas.

Savukārt par jauno spocīgo muzeju Kuldīgā lasiet šeit, bet par Karostas cietuma piedzīvojumiem - šeit.

Fukušimas kodolreaktors Japānā

Foto: Reuters/Scanpix
2011. gadā trīs no Fukušinas AES sešiem reaktoriem uzsprāga pēc cunami, kas radīja radioaktīvās gāzes noplūdi un piespieda evakuēt plašu apkaimi. Tā tiek uzskatīta par briesmīgāko kodolkatastrofu pēc Černobiļas. Tā kā pašlaik piesārņojuma līmenis atzīts kā zems, tūristi drīkst apskatīt pamestās un izpostītās vietas.

Tagad šī vieta kļuvusi par tūristu piesaistes objektu. Pašvaldības apstiprināti gidi pavada tūristu autobusus, kas dodas apskatīt šo apkaimi, skaidrojot, kas noticis katastrofas zonā.

Padomju bunkuru pieredze Lietuvā

Lietuva piedāvā brīvdienās apmeklēt visai nepatīkamu vietu – padomju bunkuru, un izjust, kā PSRS kontrolēja savus cietumniekus un apcietinātos. Ekskursijā piedalās īsti, apmācīti suņi un kādreizējie VDK virsnieki, bet tā notiek vecā padomju bunkurā.

Baisā pieredze sākas ar to, ka meža vidū netālu no Viļņas ceļotājiem uzbrūk Sarkanās armijas kareivji un gūstekņus transportē uz pazemes bunkuru, kur tūre norit trīs stundas.

Ekskursiju sauc "1984: Izdzīvošanas drāma". Pirms šīs pieredzes izbaudīšanas, ceļotājiem jāparaksta vienošanās, kas ietver arī tādus punktus, kā "Nepakļaušanās gadījumā dalībnieki var tikt fiziski vai psiholoģiski sodīti".

Nelegāla robežšķērsošana Meksikā


Nelielā pilsētiņā Meksikā ierīkots tāds kā tematiskais parks, kas ļauj tā apmeklētājiem uz savas ādas izjust, ko imigranti pārdzīvo, nelegāli šķērsojot ASV robežu.

Par aptuveni 20 dolāriem jeb 17 eiro tūristi, kas apmeklē Elalberto, sestdienas vakaru var pavadīt trīs stundu ilgā nelegālas robežšķērsošanas simulācijā.

"Caminata Nocturna" jeb nakts pastaigas dalībniekiem jāpieveic sarežģīta taka, kur jāizvairās no imigrācijas dienesta virsniekiem un robežsargiem.

Protams, atšķirībā no tūkstošiem nelegālo imigrantu, tūristu dzīvības patiesībā nav apdraudētas. Sliktākajā gadījumā viņi var gūt vien nepatīkamus ievainojumus, piemēram, pakrītot uz akmeņainās takas.

Kokaīna tūre Kolumbijā

Šajā Dienvidamerikas valstī Sjera Nevadas kalnos tiek piedāvātas kokaīna "fabrikas" apskates ekskursijas. Pēc piedzīvojumiem izslāpušie tūristi var doties riskantā ekskursijā vietējā gida pavadībā, apmeklējot vietējos "fermerus", kas, riskējot ar dzīvību, tomēr nodarbojas ar narkotiku ražošanu, lai pabarotu savas ģimenes.

Ekskursija uz šādu nelegālu saimniecību var izmaksāt pat tikai deviņus dolārus jeb nepilnus astoņus eiro. Tomēr arī paši tūristi pakļauj sevi riskam nokļūt apcietinājumā vai vietējās "zemessardzes" nagos, kas mēdz apcietināt ārzemniekus un gadiem ilgi tos turēt nebrīvē šausmīgajos Dienvidamerikas cietumos, jo šīs ir nelegālas "fermas" atrašanās tur ir sodāma.

Tie, kas piedalās šajās nelegālajās ekskursijās, riskē tikt apcietināti, pat tikai atrodoties uz narkotiku ražotāju zemes.


Gumijlēkšana virs krokodilu pilniem ūdeņiem uz Zimbabves un Zambijas robežas

Tūristiem ir iespēja ar galvu pa priekšu lēkt no Viktorijas tilta tieši pretī Zambezi upei. Tomēr tas ir ļoti riskanti, jo, piemēram, 2012. gadā kāds 22 gadus veca tūriste no Austrālijas vārdā Erina šādā lēcienā gandrīz zaudēja dzīvību.

Nolecot no tilta, viņas virve pārtrūka un viņa iekrita ūdenī, tomēr viņas kājas vēl joprojām bija sasietas. Turklāt virves gals aizķērās aiz akmeņiem. Tomēr tā nebija viņas vienīgā problēma, jo upē dzīvo daudz krokodilu. Brīnumainā kārtā viņai izdevās izglābties, nomaucot virvi no kājām un aizpeldot drošībā vien ar skrambām, sasitumiem un salauztu atslēgas kaulu.

Spridzināšana raktuvēs Bolīvijā


Potosi sudraba raktuvēs Bolīvijā varat doties pazemē ar dinamītu uz muguras. Turklāt dalībnieki var nobaudīt arī visai stipru alkoholu, lai patiešām iejustos raktuvju ādā un bailes būtu mazākas.

Pēc tam, kad dinamīts tiek uzspridzināts, jābūt gataviem uzlikt maskas uz sejas un izturēt baismīgo skaņu, kā arī sienu drebēšanu un akmeņu nogruvumus. Šis tiešām nav piedzīvojums cilvēkiem ar vājiem nerviem.

Tornādo mednieku izbraucieni

Tūrisma aģentūra "Silver Lining Tours" savus klientus ved tieši vētrā. Ne jau šādā tādā, bet viesuļvētrā, kas savā ceļā noslauka visu. Piedzīvojumu meklētāji tiek pievesti vien dažu kilometru attālumā no milzīgā virpuļa, un jārēķinās at to, ka vēja vertikālais vēja stabs jebkurā brīdī var izmainīt savu virzienu un apdraudēt cilvēku dzīvības.

Šajās ekskursijās var piedalīties grupas ar ne vairāk kā 18 cilvēkiem trīs mikroautobusos un viena diena šādā desmit dienu braucienā var izmaksāt līdz pat 300 eiro.

Nāves ceļa ekskursija Bolīvijā


Bolīvijas Nāves ceļš ir viena no pasaules bīstamākajām vietām, kurp doties ekskursijā. Tomēr neskaitāmi piedzīvojumu meklētāji dodas turp, pat neskatoties uz faktu, ka aptuveni 300 cilvēki uz šī ceļa ik gadu zaudē dzīvību.

Aptuveni 65 kilometrus garais ceļš, kas tiek uzskatīts par bīstamāko pasaulē, ir īsts kalnu riteņbraucēju magnēts un ik gadu to cenšas pieveikt aptuveni 25 tūkstoši cilvēku.
Brauciena laikā paveras satriecoši skati uz Amazones lietusmežiem, tomēr daudzviet tas ir tik stāvs un šaurs, ka nav viegli izlīkumot pa to.

Arī vietējiem nekas cits neatliek, kā mērot šo ceļu ar auto, katru reizi riskējot nogāzties no kraujas.
Tomēr tādas tūrkompānijas kā "Gravity Bolivia" piedāvā arī riteņbraucienus, kas ved gluži vai mākoņos, starp kalniem, ūdenskritumiem, un tādējādi nopelna milzu naudu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!